Nie ma koronawirusa w Jasienicy. Przywrócono zajęcia w szkole

W piątek przywrócone zostały lekcje w zespole szkolno-przedszkolnym w Mazańcowicach – podała placówka. Wczoraj wieczorem do gminy dotarły wyniki badań nauczycielki, która miała objawy paragrypowe, a wcześniej przyleciała z Rzymu. Nie stwierdzono koronawirusa.

„Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna informuje, że testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. Wójt informuje mieszkańców, że informacje uzyskał z powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej oraz Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego” – głosi komunikat opublikowany na stronie urzędu gminy Jasienica koło Bielska-Białej.

Samorządowiec wczoraj po południu - z powodu braku wyników - przedłużył na piątek decyzję o odwołaniu zajęć w mazańcowickim zespole. Gdy ostatecznie jednak dotarły, zmienił decyzję. Rodzice uczniów informowani o tym byli poprzez elektroniczny mobi-dziennik.

PAP dowiedziała się w szkole, że w piątek rano na lekcje przyszła większość dzieci.

Nauczycielka w niedzielę wróciła z Włoch. W poniedziałek uczyła jeszcze w szkole. Później zgłosiła się z objawami paragrypowymi do SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Miała m.in. niewielką gorączkę. Nauczycielka w szpitalu nie miała w nim kontaktu z innymi pacjentami. Została odizolowana w wyznaczonym do tego pomieszczeniu. W związku z podejrzeniem obecności koronawirusa została przewieziona do szpitala zakaźnego w Chorzowie.

Wójt Pierzyna we wtorek po „pojawieniu się podejrzenia o możliwości wystąpienia koronawirusa u osoby zatrudnionej w szkole”, odwołał zajęcia w dniu następnym. Warunkiem ich wznowienia był negatywny wynik badań na obecność koronawirusa. Te jednak nie napłynęły do godziny 15. w środę, więc decyzja o odwołaniu lekcji została przedłożona na czwartek.

Zespół szkolno-przedszkolny w środę i czwartek prowadził zajęcia opiekuńcze i świetlicowe. W placówce uczy się ok. 700 dzieci. W środę przyszło jedno dziecko, w czwartek żadne. (PAP)

autor: Marek Szafrański

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil