Nie ma edcyzji w sprawie strajku nauczycieli

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego nie podjął decyzji w sprawie akcji protestacyjnej. Decyzja czy podjąć strajk generalny była spodziewana dziś. Władze Związku wyjaśniły, że wstrzymały się z akcją, gdyż czekają na stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Pod koniec kwietnia strona samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu przedstawiła założenia - jej zdaniem - niezbędnych zmian ustawowych w oświacie. Zaproponowano m.in. wprowadzenie możliwość przekazywania szkół i placówek oświatowych innym osobom prawnym lub fizycznym bez względu na liczbę uczniów. Natomiast w ustawie Karta Nauczyciela strona samorządowa zaproponowała by zapisy Karty obowiązywały tylko nauczycieli "tablicowych". Opowiedziała się też m.in. za większą obowiązkową liczbą godzin lekcji prowadzonych przez nauczycieli i za ich zatrudnieniem w charakterze wychowawców w okresie wakacyjnym.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że jeśli Ministerstwo nie ustosunkuje się do propozycji - ziąsek jest gotowy do podjęcuia akcji protestacyjnej we wrezśniu.

IAR/K.Szwarbuła/zr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Aaa

Już ja widzę ten strajk we wrześniu... Znowu beznadzieja - siedzenie w szkole 2 godziny bez prowadzenia lekcji, a potem pokorny powrót do obowiązków. Żenada. Kiedy wreszcie będzie strajk z prawdziwego zdarzenia - np. jak to robią lekarze, pielęgniarki i mundurowi?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne