Nie ma chętnych na Fabrykę Obuwia Alka w Słupsku

Nie ma chętnych na Fabrykę Obuwia Alka w Słupsku. Po tym jak 31 stycznia nie doszło do podpisania aktu notarialnego sprzedaży zakładu nowemu właścicielowi, na horyzoncie nie pojawił się nikt zainteresowany przejęciem fabryki.

- Dotychczas nie było żadnych nowych ofert - mówi Lucyna Bruździak, syndyk masy upadłościowej zakładu. - Owszem, różni ludzie wypytują o zakład, ale nie są to zobowiązujące rozmowy. Brak jest konkretów, a tylko do takich mogłabym się odnieść. Syndyk nie chciała nam zdradzić, z kim prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży zakładu. Przypomnijmy, że Fabryka Obuwia Alka od lata ubiegłego roku jest w stanie upadłości. Pierwotnie sąd wycenił majątek zakładu na ponad 10 milionów złotych. Suma ta okazała się zbyt duża, bo do oficjalnych przetargów nie zgłosił się żaden zainteresowany zakładem. Z początkiem grudnia skończył się okres wypowiedzeń dla pracowników fabryki.

Produkcja stanęła. W styczniu sąd zezwolił na sprzedaż Alki za pięć milionów złotych gotówką. Postawił warunek - akt notarialny musi być podpisany do końca miesiąca. Przetarg wygrał jeden ze słupskich przedsiębiorców, jednak do podpisania aktu notarialnego nie doszło. Kontrahent nie przelał na konto zakładu pieniędzy wymaganych przez sąd.

Jak długo więc Alka pozostanie bez właściciela? - Do końca marca czekam na oferty - mówi syndyk. - Jeżeli takich nie będzie, sędzia - komisarz zdecyduje o przyszłości zakładu. Być może rozpisze nowy przetarg.

Dziennik Bałtycki
Łukasz Wójcik
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.