Nie będzie zmian w Karcie Nauczyciela? Pat w rozmowach z resortem

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zawieszenia rozmów w sprawie zmian w Ustawie o Systemie Oświaty i Karty Nauczyciela. Rozmowy w tej sprawie prowadzone są od połowy lipca. Oprócz nauczycieli uczestniczą w nich przedstawiciele resortu edukacji oraz samorządowcy.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz uważa, że MEN w tej sprawie pozostaje bierny. Związek chciałby poznać stanowisko ministerstwa w sprawie zmian zaproponowanych przez samorządowców. Uważa nawet, że brak reakcji ze strony MEN-u może oznaczać niechęć do zmian. Wtedy cotygodniowe rozmowy tym bardziej nie miałyby sensu.

Samorządowcy chcą m.in. wprowadzić 40-godzinny tydzień pracy nauczyciela w szkole, ograniczyć system awansu zawodowego, skrócić do 40 dni urlop wypoczynkowy, a także zlikwidować urlopu na poratowanie zdrowie. W tej ostatniej sprawie udało się już jednak znaleźć kompromis. O przyznaniu takiego urlopu nie decydowałby już lekarz pierwszego kontaktu tylko lekarz medycyny pracy.

Pod koniec przyszłego tygodnia strona samorządowa ma przedstawić finansowe prognozy zaproponowanych przez siebie zmian.

Na jutro zaplanowane są kolejne rozmowy z ministerstwie. Tym razem nauczyciele i samorządowcy mają rozmawiać na temat wynagrodzeń pedagogów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil