Nie będzie Centrum Myśli Jana Pawła II w stolicy?

Według informacji "Życia Warszawy" władze stolicy porzuciły projekt stworzenia Centrum Myśli Jana Pawła II. Choć władze zapewniają, że przygotowania w tym kierunku zostały zawieszone jedynie chwilowo, dziennik pisze, że ośrodek może nigdy nie powstać.

"Życie Warszawy" dowiedziało się, że są dwie przyczyny takiej decyzji. Urzędnicy wolą skupić się na przyznawaniu corocznych stypendiów imienia Jana Pawła II zdolnym, ale biednym studentom a także nie chcą rywalizować z podobnym instytutem papieskim powstającym w Krakowie.

Jeden z miejskich urzędników, prosząc o anonimowość powiedział "Życiu Warszawy", że decyzja zapadła już dawno. "Po śmierci papieża wszyscy czuli wielki żal. Dzisiaj życie wróciło do normy, a bez papieża Polaka. Instytut jest już niepotrzebny." - powiedział dziennikowi.

Gazeta przypomina, że ośrodek, potocznie nazywany papacentrum miał prowadzić badania nad dorobkiem intelektualnym Jana Pawła II. Decyzję o jego powołaniu podjął Lech Kaczyński w kwietniu 2005 roku, zaraz po śmierci papieża. Prezydent stolicy deklarował wówczas, że instytucja ruszy już w październiku 2005 roku, w 27. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Życie Warszawy/MagM/skw.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj