Newsy zamiast sportu, czyli media z koronawirusem

Pandemia zwiększyła zapotrzebowanie na informacje. Ale też drenuje rynek reklamowy - czytamy we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

(fot. Mateusz Włodarczyk / ZUMA Press)

Wtorkowy "DGP" zauważa, że telewizyjne kanały informacyjne żyją tematem pandemii i biją rekordy oglądalności. Audytorium powiększa się wraz z rosnącą liczbą zakażonych i wprowadzaniem przez rząd ograniczeń dotyczących życia publicznego, podróży i zgromadzeń.

W tygodniu zakończonym 15 marca średnia widownia TVP Info była półtorakrotnie większa niż rok wcześniej – i przekroczyła pół miliona osób. W kolejnym nadal rosła. Polsat News oglądało w tym czasie ponad 200 tys. osób, co dla stacji jest historycznym rekordem. Najmniej widzów przybyło TVN24, ale to i tak wzrost o połowę, do 450 tys. – informuje "DGP".

"TVP Info zyskał w większym stopniu, bo widownia TVN24 jest wielkomiejska, bardziej skłonna do szukania informacji w internecie" – wyjaśnia Maciej Niepsuj, dyrektor ds. zakupów w domu mediowym MullenLowe Mediahub.

Jak pisze dziennik, pandemia sprzyja kanałom informacyjnym. Na przeciwnym biegunie są stacje sportowe, które z powodu odwołania zawodów – z meczami piłki nożnej na czele – muszą się ratować powtórkami, co w przypadku sportu nie sprawdza się dobrze. Z coraz większymi problemami mierzą się też największe kanały. Polsat odłożył nagrywanie i emisję programów rozrywkowych „The Four. Bitwa o sławę”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z gwiazdami” – wyjaśniając, że robi to „w trosce o zdrowie twórców i uczestników”. Ten sam los spotkał „Star Voice. Gwiazdy mają głos” w TVP 2.

"Ze względów bezpieczeństwa stanęła też produkcja seriali. Stacje mają jeszcze zapasy nowych odcinków, a w awaryjnej sytuacji mogą dotrwać do wakacji, emitując powtórki. Przed nimi jednak trudna jesień" - ocenia gazeta. (PAP)

mmu/ krap/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil