Neumann: Wprowadzimy "trzynastkę" dla emerytów i rencistów jako stałe rozwiązanie

Wprowadzimy "trzynastkę" dla emerytów i rencistów jako stałe rozwiązanie; to, co jest dane, nie będzie odebrane - to zobowiązanie PO i każdego rządu, który utworzymy - mówił w piątek w PR3 przewodniczący klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Neumann pytany o rządowy projekt "Emerytura plus", zakładający jednorazowy dodatek dla emerytów i rencistów w wysokości ok. 888 zł netto, odpowiedział, że tzw. trzynasta emerytura to zapowiedź lidera PO Grzegorza Schetyny, którą wprowadził do programu PO.

"Będziemy robić ten projekt nie w taki sposób, w jaki robi to PiS - jednorazowej pomocy, czy jednorazowej trzynastej emerytury, tylko jako stałe rozwiązanie, które będzie wprowadzone po wyborach przez rząd budowany przez PO" - powiedział Neumann.

Szef klubu PO-KO pytany o pozostałe świadczenia, które zostały wprowadzone w trakcie rządów PiS, w tym wdrażany obecnie 500 zł na każde dziecko, odpowiedział, że o 500 zł również na pierwsze dziecko PO mówiła od początku programu 500+.

"Przez te trzy lata ten program był niesprawiedliwy, bo wykluczał kilka milionów dzieci, ich matki, ojców" - ocenił Neumann.

"Powtarzamy i będziemy to powtarzać do wyborów, a po wyborach będziemy to realizować: to, co jest dane, nie będzie odebrane - to jest zobowiązanie PO i każdego rządu, który PO będzie tworzyć" - zapewniał szef klubu PO-KO.

Neumann pytany o koalicję z Nowoczesną, stwierdził, że wybory do PE nie są wyborami, w które Nowoczesna chciała angażować wielu kandydatów. "Będziemy dalej szli w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu" - powiedział.

Szef klubu PO-KO pytany o sobotnią konwencję Koalicji Europejskiej powiedział, że zostanie ponownie zaprezentowany program wyborczy. "Także oczywiście odniesiemy się do polityki krajowej" - zapowiedział. Dodał, że będzie prezentacja i wystąpienia liderów list wyborczych w poszczególnych okręgach.

Koalicja Europejska w czwartek zaprezentowała hasło "Przyszłość Polski. Wielki Wybór", pod którym idzie do wyborów europejskich. Liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Partii Zieloni podpisali także deklarację programową.

W deklaracji programowej KE znalazły się m.in. takie postulaty, jak zapewnienie takich samych standardów (dotyczących praw, wolności, poziomu życia) jak w Europie Zachodniej, poprawa jakości żywności oraz wyrównywanie szans w rolnictwie, dysponowanie funduszami europejskimi przez obywateli i samorządy, wyrównywanie poziomów życia Europejczyków, programy dla ludzi młodych czy poprawa jakości powietrza

Natomiast w sobotę w Warszawie odbędzie się pierwsza wspólna konwencja Koalicji Europejskiej.

autor: Mateusz Roszak

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 platformers

Nie dajcie się nabrać na PO KO !! To kłamcy !!

! Odpowiedz
1 14 fjestis

Kolejni, co będą kupować głosy wyborców ich własnymi pieniędzmi. Kraj chorych na władzę, a nie polityków z prawdziwego zdarzenia. Kraj biedaków, którzy są gotowi sprzedać swój głos za kilka złotych. Nie widzę za bardzo przyszłości dla Polski. Ta droga wytyczona przez PiS to droga do upadku państwa. Dlaczego tak mało osób to widzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne