REKLAMA
Dzień Mieszkaniowy

Neumann: Będzie wniosek PO o odwołanie Macierewicza

2017-04-19 09:51
publikacja
2017-04-19 09:51
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Będzie wniosek PO o odwołanie Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony, jeżeli PiS nie będzie się chciał "pozbyć tego szkodnika polskiej armii" - stwierdził w środę szef klubu PO Sławomir Neumann.

Zapytany w TVN24, czy będzie formalny wniosek o odwołanie Macierewicza Neumann powiedział: "Oczywiście że będzie. Jeżeli PiS nie będzie chciał się pozbyć tego szkodnika polskiej armii, to PO złoży wniosek o wotum nieufności, to jest oczywiste".

W ubiegłym tygodniu, w dniu w którym partyjna komisja PiS zajęła się sprawą Bartłomieja Misiewicza, współpracownika Macierewicza, byłego rzecznika MON i szefa gabinetu ministra, PO zaapelowała o zdymisjonowanie Macierewicza. "Oceniamy, że każdy dzień sprawowania przez niego funkcji, to jest szkoda dla Polski" - powiedział wówczas wiceszef PO, b. minister obrony Tomasz Siemoniak. Wiceszef PO zapowiedział wówczas, że jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński "nie spowoduje" dymisji Macierewicza, wówczas Platforma ponowi swój wniosek o wotum nieufności dla szefa MON.

Neumann odniósł się w środę też do zaplanowanego na ten dzień przesłuchania w warszawskiej prokuraturze byłego premiera, obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Według szefa klubu PO, cała sprawa jest próbą upokarzania Tuska.

"Żeby w jakikolwiek sposób był jakikolwiek haczyk po to, żeby móc ciągać przed prokuraturę Donalda Tuska. I to jest taka sprawa. Ona jest z niczego, to są konfabulacje Antoniego Macierewicza" - powiedział.

"Obawiam się, że ta próba i ta chęć ciągania Donalda Tuska przed oblicze prokuratury, przed oblicze sądu, jest w PiS tak wielka, to jest ten kompleks PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, że on takich przesłuchań będzie miał kilka, jak nie kilkanaście" - dodał Neumann.

Tusk w środę w południe ma się stawić w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

pif/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~aa
Kolejny wniosek bez poparcia. Gra polityczna i nic wiecej, a PiS robi co chce
~POLAK
PO w końcu wzięła by się do roboty, a nie cały czas pracują nad wnioskami o odwołanie tego czy owego polityka PIS. Moze czas żeby sami się odwołali

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki