REKLAMA

Netflix z mocnym wzrostem liczby abonentów

2021-01-19 22:30
publikacja
2021-01-19 22:30
https://yourstory.com

Akcje platformy streamingowej Netflix zyskały w handlu pozasesyjnym ponad 12 proc. w reakcji na opublikowane przez spółkę wyniki kwartale, a także zasygnalizowanie możliwości skupu akcji własnych. Inwestorów ucieszył zwłaszcza silny przyrost liczby nowych abonentów.

Zysk Netfliksa na akcję wyniósł 1,19 USD, poniżej prognozowanego przez analityków 1,39 USD zysku na akcję. Przychody platformy sięgnęły w czwartym kwartale 6,64 mld USD, a rynek oczekiwał, że wyniosą one 6,626 mld USD.

Spółka pozytywnie zaskoczyła przyrostem liczby nowych abonentów. Na świecie w ostatnim kwartale 2020 roku pozyskano 8,5 mln nowych abonentów, a analitycy szacowali ten przyrost na 6,47 mln. W sumie Netflix na koniec roku posiadał 203 mln abonentów, z czego 74 mln w USA i Kanadzie, 66 mln w regionie EMEA, 37 mln w Ameryce Łacińskiej oraz 25 mln w regionie Azji i Pacyfiku.

Netflix poinformował, że jest już bardzo blisko osiągnięcia dodatnich przepływów pieniężnych, co może nastąpić już w 2020 roku. Przedstawiciele Netfliksa zasygnalizowali, że spółka rozważa przeprowadzenie skupu akcji własnych. Wskazali także, że spółka nie potrzebuje już pozyskiwać zewnętrznego finansowania. (PAP Biznes)

mz/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
vonmisses
Mówcie, co chcecie, ale przyznam, że w erze przed-netflixowej nie pamiętam, kiedy ostatnio oglądałem jakiś serial niemiecki, hiszpański czy francuski... Nie mówiąc już o tych bardziej egzotycznych...
innowierca
Skad na to czas miec?? A jak juz mialbym duzo wolnego czasu powiedzmy dzieki pelnej wolnosci finansowej jako bogaty czlowiek to znowu szkoda czasu na seriale.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki