NeoNet padł ofiarą hakerów. "Próba wyłudzenia internetowego"

Oszuści, podszywając się pod stronę NeoNet, zorganizowali promocję, w której oferowany sprzęt można było nabyć po promocyjnych cenach. Wszystko po to, aby wyłudzić pieniądze klientów.

Spółka NEO24.pl podała ofiarą oszustów, którzy znaleźli sposób na wyłudzenie pieniędzy od nieświadomych klientów. Rozsyłali fałszywe wiadomości SMS, w których zachęcali do wejścia na stronę poszywającą się pod faktyczną stronę internetową sklepu – mistrzostwa.neo24.pl oraz wzięcia udziału w promocji, w której można było nabyć sprzęt po niższych cenach.

NeoNet padł ofiara wyłudzenia internetowego
NeoNet padł ofiara wyłudzenia internetowego (fot. Issei Kato / Reuters)

Jak czytamy w komunikacie sklepu, fałszywa domena została wyłączona natychmiast po interwencji sklepu. Dodatkowo spółka prosi o zachowanie środków bezpieczeństwa i w tym celu skasowanie wszelkich podejrzanych wiadomości:

„W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy nie odpowiadać na tego typu wiadomości, nie korzystać z podanego linku  i niezwłocznie skasować otrzymany SMS. Zapraszamy do korzystania wyłącznie z naszego oficjalnego adresu sklepu internetowego www.neo24.pl.”

Jak się okazuje, przeprowadzona przez oszustów akcja była możliwa, ponieważ hakerom udało się najprawdopodobniej włamać do systemu informatycznego NeoNet i przejąć kontrolę nad zarządzeniem domenami. Nie wiadomo, w jaki sposób w ręce hakerów trafiły numery telefonów klientów sklepu, co umożliwiło wysłanie do nich fałszywych SMS-ów z powiadomieniami o promocji. W oficjalnym komunikacie wydanym przez spółkę czytamy:

„Z przykrością informujemy, iż padliśmy ofiarą próby wyłudzenia internetowego. Realizując wewnętrzną procedurę bezpieczeństwa, Spółka NEO24.pl podjęła wszelkie niezbędne kroki, aby zminimalizować ewentualne skutki działań hakerów i doprowadzić do wyjaśnienia sprawy. Niezwłocznie zabezpieczyliśmy i doprowadziliśmy do wyłączenia domeny mistrzostwa.neo24.pl oraz serwera, który był celem ataku. O zaistniałej sytuacji powiadomiliśmy odpowiednie organy, z którymi ściśle współpracujemy, mając na uwadze jak najszybsze wyjaśnienie sprawy.”

Katarzyna Rostkowska 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne