REKLAMA
WEBINAR

Nauka języków się opłaca

2010-10-02 09:00
publikacja
2010-10-02 09:00
W ostatnim czasie duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Czy rzeczywiście ich znajomość ma wpływ na wysokość wynagrodzenia? Jak pokazują wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego w 2009 roku przez Sedlak & Sedlak, wraz ze wzrostem liczby języków, którymi posługiwali się pracownicy, rosły ich płace. Osoby znające jeden język obcy zarabiały 3 800 PLN, posługujący się czterema – 7 200 PLN brutto.

Jak kształtowały się płace osób posługujących się popularnymi językami obcymi? Najwyższe wynagrodzenia otrzymywali pracownicy władający biegle francuskim. Dobra znajomość najpopularniejszego w naszym kraju angielskiego wiązała się z zarobkami na poziomie 4 700 PLN. Posługujący się biegle językiem włoskim otrzymywali 4 050 PLN, rosyjskim – 3 825 PLN.Jak pokazują dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, znajomość zdecydowanej większości rzadkich języków pozwalała osiągnąć zarobki przewyższające medianę płac wszystkich uczestników badania. Wyjątkami są grecki, białoruski i ukraiński. Pracownicy władający nimi w stopniu bardzo dobrym otrzymywali odpowiednio 2 950 PLN, 3 000 PLN i 3 250 PLN. Najlepiej zarabiały natomiast osoby posługujące się biegle językiem chińskim (8 000 PLN brutto). Pracownicy znający szwedzki otrzymywali 6 950 PLN miesięcznie (mediana), arabski – 6 750 PLN, a węgierski 5 000 PLN.Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku najwyższe płace? Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń. Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego stanowiska. Ponadto po zakończeniu badania, jego uczestnicy jako pierwsi otrzymają najnowsze dane o płacach w Polsce.

Weź udział w badaniu!

/ wynagrodzenia.pl
Źródło:

Do pobrania

Naukajzykwsiopacaw2jpgNaukajzykwsiopacaw2jpg
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Robert
Znam biernie ponad 10 języków, czynnie też kilka, choć musiałbym je odświeżyć sobie w razie potrzeby i pracuję w uniwersytecie zarabiając netto ok. 2500. Ciekaw jestem, w jakich zakładach pracy zarabia się tak, jak na to wskazują "badania". Jest to bardzo tajemnicze w podawanych wiadomościach i nie wiadomo, czy nie zmyślone.Znam biernie ponad 10 języków, czynnie też kilka, choć musiałbym je odświeżyć sobie w razie potrzeby i pracuję w uniwersytecie zarabiając netto ok. 2500. Ciekaw jestem, w jakich zakładach pracy zarabia się tak, jak na to wskazują "badania". Jest to bardzo tajemnicze w podawanych wiadomościach i nie wiadomo, czy nie zmyślone. A może ograniczone do środowiska "Warsiaffki", która nawet niezbyt wyuczona zajmuje wysokie stanowiska dzięki mieszkaniu w stolicy i znajomościom...
Pozdr.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki