REKLAMA

Nauka jazdy na rowerze będzie przedmiotem w berlińskich szkołach

2020-09-23 19:47
publikacja
2020-09-23 19:47
fot. Ipatov / Shutterstock

Senat (rząd krajowy) Berlina ogłosił, że jazda na rowerze będzie nauczana w lokalnych szkołach jako jeden z przedmiotów. Z powodu rosnącej liczby śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów od dawna apelował o to Berliński Związek Kolarski - pisze "Berliner Kurier".

Jak informuje gazeta, tylko w tym roku 15 rowerzystów straciło życie w wypadkach drogowych w Berlinie.

W ostatnich latach wielokrotnie rozważano podobne plany, ale nie powiodły się one z powodu problemów ze szkoleniem nauczycieli. Tym razem zarząd Berlińskiego Związku Kolarskiego przedstawił Senatowi gotową koncepcję, zgodnie z którą organizacja ta zamierza samodzielnie szkolić nauczycieli.

„W przyszłości rower będzie odgrywał większą rolę, zwłaszcza w szkołach podstawowych. Zorganizowaliśmy kurs testowy w szkole podstawowej w (dzielnicy) Maerkisches Viertel i wszystkiego tam próbujemy” - powiedział Martin Klesmann, rzecznik berlińskiej administracji oświatowej, gazecie "Berliner Kurier". Kolejne szkoły mają niebawem zostać objęte programem.

„Lekcje mogą pomóc zmniejszyć liczbę wypadków w Berlinie - mówi Konstantin Henschen z Berlińskiego Związku Kolarskiego. - Niektórzy berlińscy rowerzyści mają braki w podstawowych umiejętnościach."

Henschen szacuje, że 30 procent dziewcząt i chłopców nie potrafi prawidłowo jeździć na rowerze. (PAP)

bml/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_alternator
gdzie ci Ojcowie? gdzie?? łolee! lalala :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki