REKLAMA

Broniarz: Zdecydowaliśmy się na wydłużenie referendum strajkowego

2019-09-02 10:17
publikacja
2019-09-02 10:17

Zadecydowaliśmy o wydłużeniu referendum strajkowego; sądzę, że koniec września to będzie moment krańcowy - powiedział w poniedziałek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dodał, że pierwsze dwa tygodnie września poświęcone zostaną na właściwą organizację nowego roku szkolnego.

fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Od 1 września wśród pracowników placówek oświatowych prowadzony jest sondaż dotyczący ewentualnej ponownej akcji protestacyjnej wśród nauczycieli.

Początkowo miał trwać do 15 września, jednak - jak poinformował w radiu ZET Sławomir Broniarz - ZNP podjęło decyzję o wydłużeniu tego referendum. Wyraził przypuszczenie, że koniec września będzie "momentem krańcowym".

"Mając na uwadze listy, maile, uwagi, które do nas także od członków ZNP przychodziły, pełne zaniepokojenia, że z jednej strony zwalniają nauczycieli, a z drugiej poszukują, i to setkami, zdecydowaliśmy się na wydłużenie sondażu" - podkreślił szef ZNP. Przekonywał również, że pierwsze dwa tygodnie września poświęcone zostaną na "właściwą organizację nowego roku szkolnego". Jego zdaniem, "to jest dzisiaj najważniejsze".

Broniarz wskazał, że wyniki sondażu ZNP będzie chciało opublikować jeszcze we wrześniu. Zwrócił uwagę, że referendum strajkowe dotyczy przede wszystkim wyboru formy protestu. "Jeżeli referendum pokaże, że jest gotowość, determinacja i nauczyciele są świadomi sytuacji, w której jesteśmy (...) to będzie z niego wynikało, jakiej formy strajku i jakiego terminu nauczyciele oczekują" - przekonywał.

Dodał również, że gdyby strajk miał się odbyć, to byłoby to "raczej po wyborach" parlamentarnych, które mają się odbyć w październiku.

8 kwietnia rozpoczął się strajk w oświacie, zorganizowany przez ZNP i FZZ. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Trwał do 27 kwietnia, kiedy został zawieszony do września.

autor: Dorota Stelmaszczyk

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jes
Czyli mało głosów. Nie chcą uczyciele iść za byłym komunistą :)
wyrwin666
Jedna rzecz mnie zastanawia. Dlaczego nauczyciele w szkołach prywatnych nie protestują ? ... Może trzeba całkowicie sprywatyzować szkolnictwo .
szlachta-nie-pracuje
Całkowicie się nie da ,ale wyższe szkolnictwo trzeba sprywatyzować jak najszybciej .Nie może być tak że lekarz którego wykształcenie kosztuje miliony po zrobieniu specjalizacji leczy Anglików albo Szwedów .To samo się tyczy inżynierów,chemików,informatyków którzy uciekają z tego kraju tysiącami co Całkowicie się nie da ,ale wyższe szkolnictwo trzeba sprywatyzować jak najszybciej .Nie może być tak że lekarz którego wykształcenie kosztuje miliony po zrobieniu specjalizacji leczy Anglików albo Szwedów .To samo się tyczy inżynierów,chemików,informatyków którzy uciekają z tego kraju tysiącami co oni sobie wyobrażają ?? że społeczeństwo będzie ich kształcić ,zrobić tak jak powiedział Gowin stypendia i darmowe studia tym którzy będą leczyć w Polsce a reszta won nie się kształci za swoje pieniądze.
eagleeye
Oj Sławku i Krzysztofie co z was za niedorajdy. Teraz przez miesiąc będziecie "indoktrynować" nauczycieli aby zagłosowali na TAK choć są na NIE. A nie sorry wszak dwa tygodnie przed wyborami trzeba namieszać i bić pianę wszak dziwnym zbiegiem okoliczności jest to wydłużenie referendum do 30 września :-)
igła
Eh, ta szkolna organizacja. Nigdy nie mogą się wyrobić w terminie.

Powiązane: Zarobki nauczycieli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki