Nauczyciele idą z pikietą na Kancelarię Rady Ministrów

Poprawa warunków pracy i płacy, zaprzestanie zamykania szkół. To dwa główne postulaty, o które walczyć dziś (14.10) będą nauczyciele. Co najmniej 15 tysięcy pedagogów ma dziś pikietować kancelarię premiera.

(FORUM)

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz powiedział, że w Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele chcą pokazać, jak wygląda ich szara rzeczywistość. Mówi o niedofinansowaniu szkół, coraz większej liczbie obowiązków, za którymi nie idzie żadna rekompensata.

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że wyjdzie do protestujących nauczycieli. Powie im jednak to samo co zwykle - na podwyżki na razie nie ma szans. W ostatnich latach pensje nauczycieli szkolnych były podnoszone, teraz przyszła kolej na nauczycieli akademickich. Szefowa MEN-u zaznacza jednak, że jeżeli tylko pojawią się pieniądze w budżecie, to minister edukacji o te podwyżki powinien walczyć, ale przy jednoczesnej zmianie Karty Nauczyciela. Jej zdaniem obecne przepisy nie motywują do lepszej jakości pracy nauczycieli.

Dwie godziny przed rozpoczęciem manifestacji w kancelarii premiera odbędzie się uroczystość wręczenia tytułów honorowego profesora oświaty. Premier Ewa Kopacz odznaczy dwudziestu wybitnych nauczycieli.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 9 ~oburzony

nieroby bykole ledwie po dwóch miesiącach wylegiwania wrócili do szkół już wycieczki organizują dzień nauczyciela zaraz kilka dni bo święto zmarłych 14 dni wolnych na święta bożego narodzenia 14 dni ferii i tak dalej i wkrótce czerwiec. cholerne nieroby strajkujcie w sierpniu lipcu. kto was zacznie rozliczać za pracę ilość olimpijczyków zniesienie karty komunistycznej pasożyty to konieczność. muszą zostać najlepsi pora oddzielić plewy od ziarna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~asik

Masz absolutną rację, jeszcze przez kartę nauczyciela nie można ich zwolnoić nawet jak gadają głupoty polityczne na lekcji zamiast uczyć przedmiotu.

! Odpowiedz
2 5 ~wm

Natychmiast wprowadzić płatne nauczanie, internetowe komentarze świadczą,że nie każdy powinien umieć pisać :)

! Odpowiedz
3 6 ~endi

Proponuję zwolnić zbędnych , niech się przekwalifikują przeciętny Amerykanin zmienia pracę kilkanaście razy w swoim życiu czemu u nas ma być odwrotnie ? Dodatkowo należy zlikwidować obowiązek szkolny , dziecko powinno umieć pisać , czytać i liczyć - dodawać , odejmować , mnożyć i dzielić , o całej dalszej edukacji dziecka winni zadecydować jego rodzice lub opiekunowie , po co w klasie ma siedzieć drań dokuczający innym dzieciom , obrażający nauczycieli , obniżający poziom nauczania w klasie ? nie chce się uczyć nie musi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~lol3

z drugim zdaniem się zgadzam (co do likwidacji obowiązku szkolnego). Natomiast porównanie do USA jest bez sensu - idź u nas poszukaj sobie jakiejkolwiek pracy bez "kilku lat doświadczenia w danym zawodzie", do tego mając wyższe wykształcenie w przedmiotach szkolnych. Na kasę do marketu cię nie wezmą, jako kobiety (byłej nauczycielki) na produkcję nigdzie nie zechcą, do usług to w najlepszych razie jako wciskacza-sprzedawcę do ubezpieczeń albo firm pożyczkowych gdzie musisz nie mieć kręgosłupa moralnego żeby wytrzymać dłużej niż miesiąc.
W Polsce zmienić pracę jest łatwo tylko w większym mieście i w ramach tej samej branży (przejść do konkurencji). Natomiast przekwalifikować się to można tylko jak cię jakaś rodzina albo bardzo dobry znajomy przyjmie, a i z tym wcale to nie jest takie proste.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~polak2

nasłać ZOMO spuscić lanie i będzie po problemie.................dość szantażu wyborczego.....?

! Odpowiedz
3 12 ~mas

A może zlikwidować kartę nauczyciela relikt komunizmu? Jak to jest że nauczyciel zaraz po osiągnięciu możliwości przejścia na emeryturę /a jest to w dość młodym wieku/dalej pracuje zabierając pracę młodym

! Odpowiedz
0 7 ~henry

Mam 44 lata w tym 21 lat pracy. Na emeryturę mogę przejść w wieku 67 lat. Tylko niektórzy mogą jeszcze załapać się na tak zwane kompensówki, które umożliwiają przejść trochę wcześniej. Co do młodych to wydłużenie pracy spowodowało i będzie powodować, że napływ młodych ludzi do zawodu będzie znikomy, to dotyczy wielu dziedzin życia nie tylko edukacji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 12 ~keks

ja nie mam urlopu tyle co oni, nie mówcie tylko ... że trzeba było iść na studia....
ja nie mam takiej pensji i dodatków, a tym bardziej stażowych
dzisiaj szkoła zamknięta, dzieci na świetlicy do godz 16:30, a stołówka nie działa... bo święto edukacji narodowej...
mam gdzieś koleją grupę zawodową, nie może być tak że są równi i równiejsi, górnicy, nauczyciele, służby mundurowe, lekarze, gdzie ja żyję...
nauczyciel nauczania początkowego mówi: wziąść, włanczać, itd ... w korespondencji z rodzicami popełnia błędy ortograficzne, ...po co matura

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~Biedak

zawsze byli równi i równiejsi i zawsze będą...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.