Nauczyciele chcą spotkania okrągłego stołu przed świętami

2019-04-15 15:40
publikacja
2019-04-15 15:40
fot. Anatol Chomicz / Forum

Strajkujący nauczyciele z ponad 100 placówek oświatowych w całej Polsce zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie okrągłego stołu jeszcze przed świętami. List otwarty skierowany do szefa rządu przekazali w poniedziałek PAP.

"W związku z przedłużającym się strajkiem wyrażamy nasze zaniepokojenie brakiem woli natychmiastowego podjęcia dialogu ze strony rządu i domagamy się spotkania okrągłego stołu jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi" napisali w liście do szefa rządu.

Zdaniem sygnatariuszy dokumentu "powinno ono odbyć się z inicjatywy rządu w szerszym gronie przedstawicieli wszystkich grup: nauczycieli, uczniów, rodziców, samorządów i związków zawodowych".

Zapewnili, że w trosce o uczniów chcieliby jak najszybciej wrócić do swoich obowiązków. Podkreślili, że mówienie o dzieciach jako "zakładnikach" nauczycieli bardzo ich krzywdzi. "Ubolewamy nad tym, że społeczeństwu przekazywany jest fałszywy obraz pracy nauczyciela" napisali.

Wyjaśnili, że prowadzenie strajku w czasie egzaminów jest ostatecznością. Podkreślili, że rozumieją "konieczność reform i domagamy się ich". Zaznaczyli, że chcą być jednak ich podmiotem, a nie przedmiotem. "To my, nauczyciele, jesteśmy najlepszymi ekspertami w sprawach oświaty" ocenili.

Autorzy listu wyrazili postulat dotyczący godnego wynagrodzenia.

Pod listem podpisali się nauczyciele z m.in. IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, ZS Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie, strajkujący pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku, SP nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu, a także Publicznego Przedszkola nr 12 im. Krasnala Hałabały w Kędzierzynie-Koźlu. (PAP)

wk/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zarobki nauczycieli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki