REKLAMA

Dziś kolejna loteria spisu powszechnego. Do tej pory wygrało ponad 700 osób

2021-06-18 05:51
publikacja
2021-06-18 05:51
Dziś kolejna loteria spisu powszechnego. Do tej pory wygrało ponad 700 osób
Dziś kolejna loteria spisu powszechnego. Do tej pory wygrało ponad 700 osób
fot. Anna Gawlik / / Shutterstock

720 osób wygrało już karty przedpłacone w loterii w ramach spisu powszechnego. Kolejne losowanie odbędzie się dzisiaj o godz. 12. Do wygrania - tak samo jak poprzednio - będą karty przedpłacone, a finale samochody.

"W piątek kolejne losowanie w loterii NSP 2021. Do tej pory rozlosowanych zostało już 720 kart przedpłaconych" - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Do wygrania są karty o wartości 500 zł i 1000 zł. Transmisja z losowania nagród dostępna będzie na YouTubie i Facebooku GUS-u o godz. 12.

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu, a także prawidłowo zarejestrowały zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej loterii.

Kolejne losowania nagród - poza tym piątkowym - odbędą się 2 i 9 lipca. Wtedy też będzie można wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu 14 lipca - do wygrania będzie 14 samochodów.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań dostępna jest w dedykowanej zakładce na stronie spis.gov.pl. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
dzyszla
Jeśli ktoś wygra, to niech poszuka w drzewie genealogicznym wspólnych przodków z którymś z premierów ;)

Powiązane: Narodowy Spis Powszechny 2021

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki