Narodowcy: Ten rząd rujnuje Polskę

Ten rząd rujnuje Polskę - zgodnie twierdzili narodowcy podczas antyrządowego protestu w Warszawie. Pikieta to reakcja na ujawnienie afery taśmowej oraz braku stanowczej reakcji Donalda Tuska. Swoje oburzenie na stołecznych ulicach okazało 250 osób.

Protestujący zebrali się przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. To właśnie dymisji szefa tego resortu - Bartłomieja Sienkiewicza - domagali się najbardziej. Zdaniem narodowców, pozostawienie go na stanowisku jest niedopuszczalne. Podkreślali, iż działał on wbrew interesowi Polski, podważając istnienie struktur państwowych.

Zebrani przeszli do Alei Ujazdowskich przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Planowo, pochód mieli zakończyć przed Sejmem. Mieli ze sobą transparenty i flagi w kolorze biało-czerwonym. Ponadto wyposażeni byli w emblematy z falangą oraz polskim godłem.

Na trasie marszu, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, dochodziło do spięć z policją. Do wyjaśnienia zatrzymano kilka najbardziej agresywnych manifestantów. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się również liderzy Ruchu Narodowego: Krzysztof Bosak i Robert Winnicki. Pochód zakończyły przemówienia innnych członków formacji: Artura Zawiszy oraz Witolda Tumanowicza.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/pbp


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gosc

tu nie ma co protestowac ,tylko zrobic rozwiazanie rumunskie ,rzad z premierem pod mur - niby miliarderow rozliczyc do zlotowki to sie nie zostanie zaden uczciwy -rozliczyc mafie WSI-zydo-komunistyczna i mozna budowac kraj od poczatku tylko ze zadluzony na 300 lat przez rzad tuska

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil