REKLAMA

Narkotyki, markowa odzież czy tytoń. Na warszawskim lotnisku zatrzymano towary warte ponad 1,5 mln zł w I kw.

2021-04-13 07:00
publikacja
2021-04-13 07:00
KAS

W pierwszym kwartale br. na warszawskim lotnisku funkcjonariusze KAS zatrzymali towary o rynkowej wartości ponad 1,5 mln zł - podała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska. Dodała, że podróżni próbowali też przewieźć m.in. dewizy o równowartości ponad 250 tys. zł.

Jak przekazała w rozmowie z PAP, mimo ograniczeń w ruchu lotniczym pierwszy kwartał br. na warszawskim lotnisku był bardzo pracowity dla funkcjonariuszy Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej. "Podczas kontroli bagaży zatrzymali towary o łącznej wartości rynkowej ponad 1,5 mln złotych" - podała.

"Wśród przewożonych nielegalnie towarów przeważały wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Było to prawie 136 tys. sztuk papierosów i niemal 70 kg tytoniu" - poinformowała.

Wskazała, że bez zgłoszeń celnych podróżni próbowali też przewieźć dewizy o równowartości ponad 250 tys. złotych oraz markową odzież, drogie torebki i zegarki, a także firmowe buty.

W kontrolowanych bagażach znalazło się też ponad 83 kg środków odurzających, w tym była marihuana, amfetamina i khat (czuwaliczka jadalna) - podała.

autor: Bartłomiej Figaj

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
langdon25
A co Kuchcinski szmuglował z Warszawy do Rzeszowa ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki