REKLAMA

Naprawili e-sąd, popsuli pozostałe

2013-03-27 06:25
publikacja
2013-03-27 06:25
Każdego nowego klienta lub sąsiada zapamiętamy nie tylko z imienia i nazwiska. Zapiszemy też jego numer PESEL, bowiem przyda się w sądzie cywilnym. Po ostatnich sejmowych zmianach, bez PESEL-u nie założymy żadnej sprawy o charakterze cywilnym. Eksperci twierdzą, że to absurd. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zmiany były wprowadzone, aby naprawić procedury w e-sądach i zablokować nieprawidłowe wyroki - czytamy w gazecie. Chodziło o to, by nakaz zapłaty rzeczywiście kierowany był przeciwko dłużnikowi, a nie dowolnej osobie o takich samych personaliach.

Jednak posłowie zmieniając prawo poszerzyli obowiązki związane również z tradycyjnym postępowaniem. Zrobili to chyba nie całkiem świadomie - domyśla się "Dziennik Gazeta Prawna".

Rafał Dębowski, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, twierdzi, że reakcja ustawodawcy jest niewspółmierna do okoliczności. Jego zdaniem, zmiana może ograniczać prawo obywateli do sadu. Ale też doprowadzi do zalania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych setkami wniosków o wydanie zaświadczeń o numerze PESEL. Już dziś czeka się na to nawet dwa miesiące.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/vey/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~szczaw
POdawac tez długosc penisa.
~oli.sit75@gmail.com
TO PRAWDA JEST KLAMSTWEM.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki