REKLAMA

Należąca do Orlenu morska farma wiatrowa ma pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę

2023-01-30 15:30, akt.2023-01-30 18:00
publikacja
2023-01-30 15:30
aktualizacja
2023-01-30 18:00

Farma wiatrowa Baltic Power uzyskała pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla części lądowej - poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

Należąca do Orlenu morska farma wiatrowa ma pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę
Należąca do Orlenu morska farma wiatrowa ma pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę
fot. Jeszcze rok temu można było zaciągnąć kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem i stawką nieco ponad 3 proc. Takie rozwiązanie wybierała jednak wówczas nieliczna grupa kredytobiorców. Sprawdzamy, ile zyskali ci, którzy trafili na odpowiedni moment. / / Shutterstock

"Nasza morska farma wiatrowa "Baltic Power" uzyskała dzisiaj pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla lądowej części inwestycji. To pierwsza tego typu decyzja wydana dla projektów Offshore Wind w Polsce, przybliżająca Grupę ORLEN do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku" - napisał na Twitterze Obajtek.

O wydaniu pozwolenia zawiadomił Wojewoda Pomorski. W w obublikowanej w poniedziałek decyzji napisano, że w dniu 26 stycznia 2023r. wydana została decyzja zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany a także udzielająca pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji dotyczącej zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy „Przyłącze Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego” w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim. "Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu" - dodano.

Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby. Po zakończeniu budowy w 2026 r. będzie w stanie zasilić w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.(PAP)

ewes/ drag/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mlody_123
Skończcie już z tymi zamawianymi komentarzami. Już tylko mohery się łapią na taką bezczelną i nachalną propagandę.

Zaraz będziecie pisać, że Polacy cieszą się z wysokich cen na stacjach paliw, i z niecierpliwością czekają na wyższe rachunki za prąd.

Pozdrawiam forumowiczów.
jenak
I znowu, brawo, brawo, brawo.
haymars
Proszę zobaczyć na Orange największa firma telekomunikacyjna w Polsce. A jaki podatek płaci!, oczywiście zyski wszystkie idą do Francji a inwestycje robią za unijne pieniądze z naszej puli. To są jaja. Kolonializm gospodarczy.
haymars
Można można. Życzę orlenowi dalszych sukcesów, bo potrzebujemy prawdziwych dużych przedsiębiorstw, które w Polsce płacą podatki i w Polsce zostaje zysk.
mantykora
hahahahahha
toś napisał... hahhaaaaaaa

Powiązane: Energia wiatrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki