Najwyższe ceny owoców są na zachodzie kraju, a najniższe na wschodzie

Najwyższe ceny owoców są na zachodzie kraju, a najniższe na wschodzie - wynika z analiz cen na rynku owoców i warzyw prowadzonych przez Inspekcję Handlową oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Średnie ceny wiśni najwyższe były w Pomorskiem - 6,44 zł, a najniższe w Lubelskiem - 3,80 zł.

UOKiK w czwartek poinformował o pierwszych wynikach przeprowadzonych analiz cen na rynku owoców i warzyw. Urząd podkreślił, że na bieżąco bada rynek rolno-spożywczy, a działania te prowadzone są na kilku płaszczyznach.

Jak poinformował UOKiK, od 18 do 30 lipca Inspekcja Handlowa przebadała prawie 1600 placówek, sprawdzając ceny owoców. Były to: maliny, porzeczki czerwone i czarne, jabłka, borówki.

"Z danych wynika, że średnie ceny wiśni najwyższe były w Pomorskiem - 6,44 zł (przy czym najwyższa cena to 9,09 zł), a najniższe w Lubelskiem - 3,80 zł (przy czym najniższa w tym województwie to 3,11 zł)"- przekazał urząd.

Z kolei średnie ceny jabłek wahające się między 3,68 zł a 3,87 zł za kilogram utrzymują się w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim. Najdroższe jabłka są w Pomorskiem i Opolskiem - 4,61 zł to średnia cena za kilogram.

"Z analiz UOKiK wynika, że najwyższe ceny owoców są na zachodzie kraju, a najniższe - na wschodzie" - podał urząd.(PAP)

autorzy: Łukasz Pawłowski, Aneta Oksiuta

pif/ aop/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 iwonka50

Od kiedy Pomorskie to zachód?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne