Największy w Polsce producent sztućców nie nadąża z zamówieniami

Firma Gerlach SA z Drzewicy w powiecie opoczyńskim zdobyła prestiżową nagrodę w tegorocznej XV edycji konkursu "Teraz Polska". Uznanie jurorów zyskał komplet sztućców o nazwie "Marta", składający się z zestawu dla sześciu osób. Gerlach powtórzył wyczyn z poprzedniego roku, kiedy to firma odebrała identyczne wyróżnienie za komplet sztućców satynowanych w walizce.

Gerlach to największy w Polsce producent: sztućców, noży kuchennych i rzeźniczych, nożyczek, scyzoryków i noży myśliwskich, narzędzi ogrodniczych i rzemieślniczych oraz noży żniwnych. Na te ostatnie jest tak duże zapotrzebowanie, że firma nie nadąża za zamówieniami.

Spółka została niedawno sprywatyzowana. Jej nowi właściciele wykupili udziały Skarbu Państwa. Po redukcji zatrudnienia, w Gerlachu pracuje obecnie 350 osób i zdaniem prezesa Jarosława Dziwisza, jest to już liczba optymalna.

Po uruchomieniu w roku ubiegłym myjni ekologicznej, której koszt wyniósł 800 tys. złotych, planuje się uruchomienie linii polerskiej i odnowę parku maszynowego.

Jak zapewnia Jarosław Dziwisz, nadal podstawowym produktem Gerlacha będą sztućce. Firma chce nawet rozszerzyć ich asortyment. Wrócą m.in. na rynek sztućce posrebrzane o klasycznych, eleganckich kształtach.

Gerlach to firma z tradycją sięgającą XVIII wieku. Ówczesne noże Gerlacha odznaczały się tak wysoką jakością, że car Mikołaj I zezwolił, by właściciel fabryki Samuel Gerlach cechował je koroną.

Dziennik Łódzki
(aw)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl