Najstarszy pracownik Microsoftu

Michał Jaworski: najstarszy (pod względem stażu) pracownik polskiego oddziału Microsoft został wyróżniony prestiżową nagrodą INFO-STAR 2008 w kategorii "Propagowanie Informatyki". Ponieważ znamy Michała postanowiliśmy wyszykować ładną laurkę.

Michał Jaworski, Dyrektor ds. Polityki Korporacyjnej w polskim oddziale Microsoft, został wyróżniony nagrodą będącą uhonorowaniem dotychczasowej wieloletniej działalności w branży IT oraz promowania idei społeczeństwa informacyjnego w Polsce.W firmie Microsoft pracuje od 14 lat – i jak wieść gminna niesie trafił już do muzeum firmy Microsoft w Redmond. Od 2001 roku reprezentuje firmę w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, a od dwóch lat jest wiceprezesem Izby. Ponadto aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Informatycznym, jest ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej i reprezentantem Microsoft w PKPP Lewiatan. W latach 2002-2005 współpracował z Institute for Prospective Technological Studies w Sewilli współtworząc dwa raporty na temat rozwoju społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy w Europie Wschodniej. Jest również ekspertem narodowego programu Foresight 2020. Współpracował przy wielu projektach informatycznych w Polsce m.in. Interkl@asa czy "Internet dla Szkół". Współautor idei raportu "MS Indeks" przygotowywanego przez Stowarzyszenie Komputer w Firmie oraz Szkołę Główną Handlową, który dotyczy wykorzystania technologii teleinformatycznych przez przedsiębiorstwa sektora MŚP. Michał Jaworski współpracował przy tworzeniu Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dla Polski. Jest częstym prelegentem i moderatorem konferencji informatycznych. Okazjonalnie prowadzi seminaria dla studentów szkół wyższych.

Tegoroczne nagrody INFO-STAR zostały wręczone podczas konferencji TERAFORUM 2009 w obecności Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Michała Serzyckiego, ministrów Witolda Drożdża (MSWiA) i Dariusza Bogdana (Ministerstwo Gospodarki) oraz Krzysztofa Dyla, zastępcy prezesa UKE, a także przedstawicieli środowiska teleinformatycznego.

Michał Jaworski jest już drugim pracownikiem Microsoft, który został uhonorowany tą nagrodą. W 1999 roku ówczesny dyrektor zarządzający polskiego oddziału Microsoftu - Waldemar Sielski otrzymał tytuł INFO-STAR w kategorii osiągnięcia biznesowe. W tej samej kategorii wyróżnienie za 2007 rok otrzymał Jacek Murawski, wówczas szef polskiego biura firmy Dell, a dziś dyrektor zarządzający polskiego oddziału firmy Microsoft.

Nagroda jest przyznawana od siedemnastu lat najbardziej zasłużonym dla środowiska informatycznego ludziom. Poza Michałem Jaworskim kapituła konkursu uhonorowała w tym roku także w kategorii "Osiągnięcia Biznesowe" Macieja Popowicza, pomysłodawcę serwisu nasza-klasa.pl, a w kategorii "Rozwiązania Informatyczne" Bogusława i Henryka Ułakowskich – za realizację płatności przez telefon komórkowy.

Robert Kamiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne