Najstarszy pracownik Microsoftu

Michał Jaworski: najstarszy (pod względem stażu) pracownik polskiego oddziału Microsoft został wyróżniony prestiżową nagrodą INFO-STAR 2008 w kategorii "Propagowanie Informatyki". Ponieważ znamy Michała postanowiliśmy wyszykować ładną laurkę.

Michał Jaworski, Dyrektor ds. Polityki Korporacyjnej w polskim oddziale Microsoft, został wyróżniony nagrodą będącą uhonorowaniem dotychczasowej wieloletniej działalności w branży IT oraz promowania idei społeczeństwa informacyjnego w Polsce.W firmie Microsoft pracuje od 14 lat – i jak wieść gminna niesie trafił już do muzeum firmy Microsoft w Redmond. Od 2001 roku reprezentuje firmę w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, a od dwóch lat jest wiceprezesem Izby. Ponadto aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Informatycznym, jest ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej i reprezentantem Microsoft w PKPP Lewiatan. W latach 2002-2005 współpracował z Institute for Prospective Technological Studies w Sewilli współtworząc dwa raporty na temat rozwoju społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy w Europie Wschodniej. Jest również ekspertem narodowego programu Foresight 2020. Współpracował przy wielu projektach informatycznych w Polsce m.in. Interkl@asa czy "Internet dla Szkół". Współautor idei raportu "MS Indeks" przygotowywanego przez Stowarzyszenie Komputer w Firmie oraz Szkołę Główną Handlową, który dotyczy wykorzystania technologii teleinformatycznych przez przedsiębiorstwa sektora MŚP. Michał Jaworski współpracował przy tworzeniu Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dla Polski. Jest częstym prelegentem i moderatorem konferencji informatycznych. Okazjonalnie prowadzi seminaria dla studentów szkół wyższych.

Tegoroczne nagrody INFO-STAR zostały wręczone podczas konferencji TERAFORUM 2009 w obecności Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Michała Serzyckiego, ministrów Witolda Drożdża (MSWiA) i Dariusza Bogdana (Ministerstwo Gospodarki) oraz Krzysztofa Dyla, zastępcy prezesa UKE, a także przedstawicieli środowiska teleinformatycznego.

Michał Jaworski jest już drugim pracownikiem Microsoft, który został uhonorowany tą nagrodą. W 1999 roku ówczesny dyrektor zarządzający polskiego oddziału Microsoftu - Waldemar Sielski otrzymał tytuł INFO-STAR w kategorii osiągnięcia biznesowe. W tej samej kategorii wyróżnienie za 2007 rok otrzymał Jacek Murawski, wówczas szef polskiego biura firmy Dell, a dziś dyrektor zarządzający polskiego oddziału firmy Microsoft.

Nagroda jest przyznawana od siedemnastu lat najbardziej zasłużonym dla środowiska informatycznego ludziom. Poza Michałem Jaworskim kapituła konkursu uhonorowała w tym roku także w kategorii "Osiągnięcia Biznesowe" Macieja Popowicza, pomysłodawcę serwisu nasza-klasa.pl, a w kategorii "Rozwiązania Informatyczne" Bogusława i Henryka Ułakowskich – za realizację płatności przez telefon komórkowy.

Robert Kamiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.