Najskuteczniejszy minister w rządzie - Jacek Rostowski

Najskuteczniejszym członkiem rządu Donalda Tuska jest minister finansów Jacek Rostowski - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". Gazeta sprawdziła pracowitość legislacyjną poszczególnych resortów po roku urzędowania na postawie liczby opracowanych projektów i przyjętych ustaw.

Minister finansów Jacek Rostowski przygotował w tym czasie 29 projektów ustaw, z czego 22 zostało uchwalonych. Zdaniem "Rzeczpospolitej", powody do zadowolenia mogą mieć minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i szef resortu infrastruktury Cezary Grabarczyk. Mają na koncie po 13 uchwalonych ustaw. Ćwiąkalski w ciągu roku przygotował 43 projekty ustaw, Grabarczyk - 33. Kolejne miejsce zajęła minister pracy Jolanta Fedak z 12 uchwalonymi ustawami.

W rankingu gazety słabo wypadli szefowie resortów spraw zagranicznych, sportu czy nauki i szkolnictwa wyższego. Ich resortom nie udało się przeforsować żadnej ustawy.

IAR/"Rzeczpospolita"/as/jędras
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~count

Dokładnie. Ten Pan jest znany z tego że nie potrafi doszacować przychodów i wydatków budżetowych. Nie wielu pewnie wie że dziura budżetowa Min Fin Bauca w rządze AWS to tak naprawdę dziura budżetowa Rostowskiego bo to wtedy on jako "expert" szacował przychody i wydatki tamtego budżetu a potem Bauc co mógł zrobić na odchodne? Powiedzieć tylko: "W Budżecie zabraknie 80 mld złotych". Nie wiem czy ktoś pamięta co się wtedy działo, przypomnę tylko że po kilku miesiącach Euro kosztowało 5 złotych. Boje się że tym razem może byc podobnie bo przecież ten światły Minister Finansów upiera się przy wzroście PKB 4,8%. Tylko gdzie, chyba w Chinach a nie w Polsce hehehe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~greg

Skuteczność liczona na podstawie ILOŚCI ustaw??
Co to za ustawy? Co zmieniły?
Każdy bęcwał potrafi pisać i przepychać ustawy. Ale nie każdy potrafi, by one zmieniały coś na lepsze.
Na podstawie kryterium ILOŚCI ustaw, to najskuteczniejszy był Jaruzel.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil