REKLAMA

Najskuteczniejszy minister w rządzie - Jacek Rostowski

2008-11-25 06:44
publikacja
2008-11-25 06:44
Najskuteczniejszym członkiem rządu Donalda Tuska jest minister finansów Jacek Rostowski - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". Gazeta sprawdziła pracowitość legislacyjną poszczególnych resortów po roku urzędowania na postawie liczby opracowanych projektów i przyjętych ustaw.

Minister finansów Jacek Rostowski przygotował w tym czasie 29 projektów ustaw, z czego 22 zostało uchwalonych. Zdaniem "Rzeczpospolitej", powody do zadowolenia mogą mieć minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i szef resortu infrastruktury Cezary Grabarczyk. Mają na koncie po 13 uchwalonych ustaw. Ćwiąkalski w ciągu roku przygotował 43 projekty ustaw, Grabarczyk - 33. Kolejne miejsce zajęła minister pracy Jolanta Fedak z 12 uchwalonymi ustawami.

W rankingu gazety słabo wypadli szefowie resortów spraw zagranicznych, sportu czy nauki i szkolnictwa wyższego. Ich resortom nie udało się przeforsować żadnej ustawy.

IAR/"Rzeczpospolita"/as/jędras
Źródło:IAR
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~count
Dokładnie. Ten Pan jest znany z tego że nie potrafi doszacować przychodów i wydatków budżetowych. Nie wielu pewnie wie że dziura budżetowa Min Fin Bauca w rządze AWS to tak naprawdę dziura budżetowa Rostowskiego bo to wtedy on jako "expert" szacował przychody i wydatki tamtego budżetu a potem Bauc co mógł zrobić na odchodne?Dokładnie. Ten Pan jest znany z tego że nie potrafi doszacować przychodów i wydatków budżetowych. Nie wielu pewnie wie że dziura budżetowa Min Fin Bauca w rządze AWS to tak naprawdę dziura budżetowa Rostowskiego bo to wtedy on jako "expert" szacował przychody i wydatki tamtego budżetu a potem Bauc co mógł zrobić na odchodne? Powiedzieć tylko: "W Budżecie zabraknie 80 mld złotych". Nie wiem czy ktoś pamięta co się wtedy działo, przypomnę tylko że po kilku miesiącach Euro kosztowało 5 złotych. Boje się że tym razem może byc podobnie bo przecież ten światły Minister Finansów upiera się przy wzroście PKB 4,8%. Tylko gdzie, chyba w Chinach a nie w Polsce hehehe.
~greg
Skuteczność liczona na podstawie ILOŚCI ustaw??
Co to za ustawy? Co zmieniły?
Każdy bęcwał potrafi pisać i przepychać ustawy. Ale nie każdy potrafi, by one zmieniały coś na lepsze.
Na podstawie kryterium ILOŚCI ustaw, to najskuteczniejszy był Jaruzel.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki