Najnowszy iPhone będzie o połowę tańszy?

Przy każdej kolejnej prezentacji nowego iPhone'a zaglądasz do kieszeni, licząc każdy grosz, by go kupić? W tym roku prawdziwą gratką dla entuzjastów technologii może być premiera nowego modelu od Apple'a, który ma być tańszy o połowę od zeszłorocznego iPone'a 8.

(fot. Sergei Bobylev / TASS)

Analityk z KGI Securities Ming-Chi Kuo wydał notę inwestorską, która przewiduje, że w tym roku firma Jobsa wypuści (względnie) taniego iPhone'a z funkcjami dual-sim.

Ze wstępnych informacji wynika, że w tym roku na rynku pojawią się aż trzy nowe smartfony: 5,8-calowy model OLED, który ma być następcą iPhone'a X, 6,5-calowy model OLED, który będzie modelem z "Plusem" oraz 6,1-calowy model LCD - bohater tekstu.

Według przewidywań Kuo jego cena ma oscylować wokół 550 dol., podczas gdy jego poprzednik, iPhone 8, kosztował rekordowe - w wersji podstawowej - 999 dol. Gdyby jednak użytkownik zdecydował się na model z dwoma wejściami na kartę SIM, cena może wzrosnąć - od 650 do 750 dol. Warto zaznaczyć, że sam fakt takiej innowacji jest dosyć niecodzienny - system operacyjny iOS nigdy nie oferował funkcji dual-sim.

Jak szacuje Kuo w swoim raporcie, Apple może sprzedawać od 100 do 120 milionów sztuk tego modelu od trzeciego kwartału 2018 r. do trzeciego kwartału 2019 r., czyli stanowiłby od 65 do 75 proc. sprzedaży wszystkich innych iPhone'ów.

DU

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 luckow

Właśnie ,strasznie nie lubię wydawać pieniędzy na nowe skoro, stare jest sprawne i świetnie działa . Np: nastąpiła awaria starej pralki dobrze piorącej i została oddana do utylizacji . Ale nowa jakoś źle działa bo odzież niby jest uprana ,ale nie pachnie świeżością i wygada jakby przed płukaniem nie była odessana brudna woda , no i jak można nie szanować starego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 xiven

"Przy każdej kolejnej prezentacji nowego iPhone'a zaglądasz do kieszeni, licząc każdy grosz, by go kupić?"

NIE???

po co mi jakiś kuriozalny gadżet jak mogę kupić Xiaomi, technologia ta sama w końcu kradziona :)

plus satysfakcja że twoje ciężko zarobione pieniądze nie są wytransferowywane bezpowrotnie do kraju który nie da ci wizy i nie pozwoli ci nawet sprzątać sedesu w siedzibie apple żeby przypadkiem ułamek tego kapitału do ciebie nie wrócił

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 10 nostsherlock

Zamiast kupować tak drogą zabawkę, lepiej jest kupić znacznie tańszy telefon, w którym nie płaci się za markę, a różnicę w cenie wydać na karnety na basen dla całej rodziny (starczy na kilka lat). Kieszeń mniej zdewastowana, rodzinka zadowolona, dzieci bardziej wysportowane a żona szczęśliwsza że żyje w domu z kimś rozsądnym

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 abcx

Głupi ruch, Apple przestaje być amazing :( Powinni dodać jednego X i wydać iPhone'a XX oraz podnieść cenę do 1999$ to by było coś, a tak to wyjdzie dno i dwa metry mułu :(

! Odpowiedz
5 47 lenaa

Muszę mieć najnowszy telefon Appla bo zeszłoroczny model to już rzęch , muszę mieć nowy telewizor bo stary Samsung ma już dwa lata, muszę mieć nową parę majtek bo na starej wyglądającej jak nowa nie ma napisu CK. Konsumpcjonizm, próżność, idiotyzm?

! Odpowiedz
10 44 donsurfer

Chyba musieli coś takiego w końcu zrobić. Konkurencja dogoniła ich technologicznie już dawno. Teraz przepłacało się tylko za logo jabłuszka.

! Odpowiedz
5 48 silvio_gesell

To prawda - Apple jest bezkonkurencyjny już tylko dla osób które mogą pozwolić sobie na cały ekosystem ich produktów (iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, Apple TV, Time Capsule itd), gdyż poziom integracji tych urządzeń ze sobą jest nadal nie do pobicia.

! Odpowiedz