Najmodniejsze polskie kurorty 2017

Polskie morze wygrywa popularnością z górami, mimo że turyści spodziewają się tam przede wszystkim zatłoczonych plaż. Sopot, Hel i Zakopane to najmodniejsze kurorty wakacyjne - wynika z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia.

Znane kurorty nad polskim morzem to najpopularniejsze miejsce na wakacyjny wypoczynek według Polaków. W przeprowadzonym w czerwcu badaniu ARB Rynek i Opinia ten kierunek wskazywało aż osiem na dziesięć osób. Inne popularne regiony Polski to Tatry (73 proc.), znane kurorty na Mazurach (70 proc.) i Bieszczady (65 proc.). 47 proc. ankietowanych jako najlepsze miejsce na urlop wskazywało własną działkę rekreacyjną, 38 proc. chciałoby wypoczywać w dużych miastach.

Sopot
Sopot (YAY Foto)

W szczegółowym rankingu popularnych kurortów wygrywają nadbałtyckie miejscowości: Sopot i Hel. Inne popularne miasta to Zakopane, Kołobrzeg, Łeba czy Międzyzdroje.

Najmodniejsze polskie kurorty - TOP 10*
Sopot 83%
Hel 79%
Zakopane 78%
Kołobrzeg 74%
Łeba 73%
Międzyzdroje 68%
Władysławowo 68%
Mikołajki 63%
Świnoujście 61%
Jastarnia

58%

* Na podstawie polecenia: "Oceń w skali od 1 do 5 poniższe miejscowości w Polsce jako modne lub niemodne na wakacje w tym roku (1 oznacza niemodne a 5 modne)"

Źródło: ARC Rynek i Opinia, czerwiec 2017

Liczne wskazania na miasta nadmorskie mogą dziwić, jeśli skonfrontować je z odpowiedziami ankietowanych na pytanie o główne skojarzenia z wyjazdem nad Bałtyk. 68 proc. badanych wskazało, że pobyt w tamtejszych kurortach kojarzy im się przede wszystkim z przepełnionymi plażami. Ponad połowa (57 proc.) mówi o wysokich cenach, około jedna druga (51 proc.) wspomina o tłumie i hałasie. Skojarzenia z kurortami górskimi są zgoła odmienne: 81 proc. kojarzą się z aktywnym wypoczynkiem, połowie z dobrą ofertą noclegów, dla 42 proc. to pewny relaks. Cztery na dziesięć osób wspomina o przepełnionych szlakach.

Wakacje w Polsce to wybór 59 proc. ankietowanych, wakacyjne wyjazdy są najczęściej organizowane na własną rękę, jedna piąta lubi powracać na wakacje do sprawdzonych miejsc.

Malwina Wrotniak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 1as

Nie rozumiem tego Sopotu. Sam jestem z Trójmiasta, ale do Sopotu zaglądam rzadko. Lepsze plaże ma Gdańsk, jest mniej przepełniony i nie ma takich absurdalnych cen. W dodatku w Sopocie jest po prostu nieciekawie, smród i hałas dużego miasta, mało przestrzeni, masa pajacow z kasą, co jedyną zabawę widzi w jakiejś durnej dyskotece, nachlać sie, wciągnąć do nosa, jakąś łatwą pannę na kasę wyhaczyć. To nie jest miejsce do wypoczynku i rekreacji, to dżungla do kasiastych degeneratów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Statystyka

Krótka prezentacja jak można manipulować danymi - założę się, że ocena 4 to 80 procent bo tak się łatwiej liczy. Czyli 1 to 20 procent. Czyli wystarczy być na liście by być uznanym, że co 5 Polak uważa to za atrakcyjne :)

! Odpowiedz
7 7 ~Ciepło

Ja w tym roku do Grecji :) koniec z zimnym baltykiem parawanami januszami i ciągłym deszczem

! Odpowiedz
0 14 ~Piston

Kolobrzeg zalany pyrami ? A probowaliscie kiedys dojechać na hel w sezonie ? To dopiero tlok jak warszawka sie zjedzie do wladka... sam dojazd od redy juz potrafi caly wypoczynek zepsuć

! Odpowiedz
13 9 ~Jj

Kurorty dla plebsu...

! Odpowiedz
12 13 obywatelrp1980

500+ i powolny wzrost zamożności Polaków powoduje, że coraz więcej osób jeździ na wakacje. Ponadto coraz więcej turystów zza granicy przyjeżdża do Polski.
http://independenttrader.pl/czy-warto-inwestowac-w-lokale-pod-wynajem-krotkoterminowy.html
Okazuje się, że sporo w przeciągu ostatnich lat zarobiły osoby, które zdecydowały się na wynajem krótkoterminowy aczkolwiek ten biznes przypomina bańkę spekulacyjną.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 16 ~elomelo

Potwierdzam, Kołobrzeg zalany turystami, jak zawsze przeważnie z Poznania i okolic, ale co się dziwić w końcu świetne miejsce na wakacje, atrakcji na pewno nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie, żeby jeszcze pogoda dopisywała bo ostatnio z tym kiepsko. Do tego dochodzą eleganckie i mniej zaludnione plaże w okolicy jak ta w Podczelu. No i Sunrise jeszcze przed nami, oj będzie się działo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 42 ~plebs

Smiech na sali. Chorwacja Wegry wypoczniesz lepiej za podobne $

! Odpowiedz
3 28 niepelnosprawny_org

a to dziwne, czyzby Bieszczady straciły na atrakcyjnosci?wiadomo - Arłamów jest kosmicznie drogi, ale poza tym?...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne