REKLAMA

Najlepsze reportaże gimnazjalistów

2007-03-10 10:36
publikacja
2007-03-10 10:36
Filmowy reportaż "Wiara czyni cuda" uczniów z gimnazjum numer 3 w Mielcu wygrał polskie wydanie konkursu dla młodych reporterów Panasonic Kid Witness News 2007. Film będzie reprezentował Polske w europejskim finale. Tematem konkursu była odpowiedzialność społeczna.

"Wiara czyni cuda" opowiada o niepełnosprawnym chłopcu, który wierzy w lepsze jutro. Autorzy ukazują historię Patryka Tabora - ucznia ich gimnazjum, poruszającego się na wózku inwalidzkim. Mimo przeciwności losu i początkowej obojętności otoczenia, Patryk jest pogodny, realizuje swoje pasje i zainteresowania. Wspierają go rówieśnicy, pomagając mu w przełamywaniu barier niepełnosprawności. Partyk nie tylko jest bohaterem filmu, ale także jego współautorem.

Mielecki film pokonał 7 innych dokumentów przygotowanych przez gimnazjalistów z całej Polski Wysoko oceniony został również film "Chłopiec i jego wózek", autorstwa uczniów ze Świętochłowic. Jury przyznało także wyróżnienie uczniom z Gimnazjum numer 24 w Gdańsku za ich reportaż "Hospicjum to też życie".

Filmowe reportaże oceniało zawodowe jury. W jego składzie byli między innymi Jacek Bławut, operator i reżyser oraz Marcin Kołodziejczyk, dziennikarz "Polityki".
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki