REKLAMA
WAŻNE

Najlepsze lokaty na 4 miesiące dla 10 000 zł

2019-01-29 15:31
publikacja
2019-01-29 15:31

3,50 proc. rocznie na lokacie terminowej? Wbrew pozorom taka stawka jest dostępna nie tylko na jednym z najbardziej popularnych terminów. Zaglądając głębiej do bankowych cenników, można znaleźć interesujące oferty z relatywnie wysoką stawką, które są pomijane w cyklicznych zestawieniach ze względu na swój nietypowy okres. Tak jest m.in. w przypadku depozytów na 4 miesiące.

Początek roku to dobry moment nie tylko na podsumowania obejmujące ostatnie 12 miesięcy, ale również szersze zapoznanie się z ofertą produktów oszczędnościowych w bankach. Tym razem uwagę redakcji Bankier.pl skupiły najlepsze lokaty na 4 miesiące. Aby nie odbiegać znacząco od tradycyjnych zestawień, jako wkład przyjęliśmy oszczędności w wysokości 10 000 zł. Zachowana została także zasada, która mówi, że jeden bank może pojawić się w zestawieniu jeden raz. W przypadku, kiedy instytucja posiada w ofercie kilka lokat spełniających założenia rankingu, do tabeli włączyliśmy depozyt z najwyższym oprocentowaniem. Na jakie stawki mogą liczyć decydujący się na lokatę 4-miesięczną?

Najlepsze lokaty na 4 miesiące dla 10 000 zł / fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Gdzie wpłacić 10 000 zł na 4 miesiące?

Najwyższym oprocentowaniem na 4-miesięcznej lokacie może pochwalić się obecnie Getin Bank. Obecna edycja e-Lokaty na Nowe Środki oferuje zysk w wysokości 3,50 proc. w skali roku, co dla 10 000 zł przekłada się na odsetki w wysokości ponad 93 zł. Wspomniana stawka będzie dostępna do 3 lutego br. – to właśnie wtedy kończy się promocja depozytu w aktualnej odsłonie. Maksymalna kwota, którą można ulokować na taki procent, wynosi 1 milion złotych. Nie można jednak zapomnieć, że bank stawia przed zainteresowanym klientem warunek wpłaty nowych środków oraz udzielenia zgód marketingowych. W przeciwnym razie zastosuje odpowiednio niższe oprocentowanie. e-lokatę na Nowe Środki można założyć za pośrednictwem wniosku online oraz bankowości internetowej. Bank posiada również w ofercie Lokatę na Nowe Środki, którą można założyć za pośrednictwem infolinii oraz w placówkach banku. 

Najlepsze lokaty 4M na 10 000 zł

L.p.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Dodatkowe warunki

1.

Getin Bank

e-Lokata na Nowe Środki

3,50%

93,20 zł

Na nowe środki, zakładana on-line

2.

Santander Bank Polska

Lokata Mobilna

2,50%

66,57 zł

Dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego, zakładana przez aplikację mobilną

3.

BOŚ Bank

EKOlokata na Dobry Początek

2,00%

53,25 zł

Dla posiadaczy konta osobistego z aktywną kartą debetową, na nowe środki

4.

Nest Bank

Nest Lokata

1,60%

42,60 zł

Dla posiadaczy konta osobistego, zakładana przez bankowość internetową

5.

Idea Bank

Lokata Stabilna

1,45%

38,61 zł

Brak

Lion’s Bank

Lokata Miracle

1,45%

38,61 zł

Brak

6.

Bank BPS

e-Lokata 365

1,30%

34,61 zł

Dla posiadaczy dostępu do bankowości internetowej

Toyota Bank

Lokata Sprint na 130 dni*

1,30%

34,61 zł

Dla posiadaczy konta osobistego, zakładana przez bankowość internetową

7.

Bank Pocztowy

Lokata Mini

1,05%

27,96 zł

Dla posiadaczy konta osobistego

8.

T-Mobile Usługi Bankowe

Lokata terminowa**

1,00%

26,63 zł

Brak***

9.

Bank Millennium

Lokata Millenet

0,90%

23,96 zł

Dla posiadaczy konta osobistego, zakładana przez bankowość internetową

10.

Bank Pekao

Lokata Mobilna

0,80%

21,30 zł

Dla posiadaczy konta osobistego, zakładana przez aplikację mobilną

*Lokata na 130 dni.

**Lokata na 125 dni.

***Klienci, którzy nie posiadają konta osobistego w banku, mogą założyć lokatę w placówce.

Źródło: Bankier.pl, stan na 24.01.2019 r.

Na drugiej pozycji zestawienia zameldowała się Lokata Mobilna od Santander Banku Polska oprocentowana na 2,50 proc. w skali roku. Lokata Mobilna to dobrze znany klientom instytucji depozyt – należała wcześniej do oferty Banku Zachodniego WBK. Na liście wymogów stawianych przez bank znajdują się posiadanie konta (osobistego lub oszczędnościowego), a także korzystanie z aplikacji mobilnej – to właśnie tym kanałem można otworzyć depozyt. Wkład na lokacie nie może przekroczyć 20 000 zł. Klienci, którzy utrzymają ten depozyt do końca okresu jego trwania, odbiorą kapitał powiększony o odsetki w wysokości ponad 66 zł.  

2,00 proc. w stosunku rocznym oferuje z kolei BOŚ Bank na najwyżej oprocentowanym wariancie EKOlokaty na Dobry Początek. Ci, którzy stawiają na najwyższy procent z trzech możliwych do wyboru stawek, będą mieli obowiązek założyć konto osobiste wraz z aktywną kartą debetową oraz wpłacić na lokatę nowe środki. Niespełnienie ostatniego z wymienionych warunków będzie oznaczało spadek stawki o 0,15 pp. Standardowy wariant tej lokaty nieobjęty żadnymi wymogami proponuje 1,60 proc. rocznie. Lokata jest dostępna przez wniosek on-line, bankowość internetową, infolinię oraz w oddziale i można na nią wpłacić do 200 000 zł. W przypadku przekazania bankowi 10 000 zł klient może liczyć na zysk powyżej 53 zł.

Kolejne pozycje w czołówce zestawienia dadzą zarobić mniej niż 2,00 proc. rocznie. Czwarte miejsce zajmuje Nest Lokata od Nest Banku, której towarzyszy oprocentowanie w wysokości 1,60 proc. rocznie. Jest to podwyższona o 0,20 pp. stawka dla tych, którzy posiadają konto osobiste i założą lokatę z poziomu bankowości internetowej lub w oddziale. Na ostatnie miejsce w pierwszej piątce wskoczyły dwie lokaty – obie bez dodatkowych warunków. Mowa o Lokacie Stabilnej od Idea Banku oraz o Lokacie Miracle z oferty Lion’s Banku. Klienci, którzy zdecydują się na jedną z nich, otrzymają oprocentowanie w wysokości 1,45 proc. w skali roku.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mapli
spoko zestawienie, jak widać getin nie tylko sobie poradził z ostatnim kryzysem ale też najlepiej dopasowuje się do klienta.
jes
Getin nie powinien być brany pod uwagę bo te lokaty są oferowane w rozpaczy, w strachu przed upadkiem i ucieczką klientów po aferze. Niedługo będą odsetki jak w AmberGold.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki