Najgłębszy od 40 lat spadek dochodów Amerykanów

W grudniu realne dochody do dyspozycji amerykańskich gospodarstw domowych były o 0,2% mniejsze niż w grudniu i o 2,7% mniejsze niż przed rokiem. W relacji rocznej był to największy spadek od roku 1974!

To oficjalne dane rządowego Biura Analiz Ekonomicznych. Punktem odniesienia są ceny stałe z roku 2009, co (przynajmniej w teorii) pozwala wyeliminować wpływ inflacji i porównywać wartości w ujęciu realnym.

źródło: research.stlouisfed.org

Potwierdzeniem niskiej siły finansowej amerykańskiego konsumenta są statystyki dochodów gospodarstw domowych. Mediana dochodu w USA wyniosła w 2012 roku 51.017 USD i była realnie o 0,2% mniejsza niż rok wcześniej. Po pięciu latach spadku realne dochody Amerykanów były o 8,3% niższe niż w roku 2007.

źródło: research.stlouisfed.org

K.K.

Źródło: Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~JO

Jaki pan, taki kram. Szkoda tylko że inne narody w ten dołek będą wciągać.

! Odpowiedz
0 0 ~dishwasher operator

Amerykański sen sie powoli kończy. Najgorsze jest to że pajace jankeskie z pukawkami nie przyjmną tego na klate z godnością tylko bedą skakać i robić rozpierduche....

! Odpowiedz
0 0 ~hhh

HAMERYKA SPDRZEDALA SWE PROBLEMY INNYM ALE I TAK IM NIC NIE POMOZE.

! Odpowiedz
0 0 ~~wilk nie z wall st

powinni słać dziękczynienia do wilków z wall street i im podobnych z elity oraz do tych miernych szaraków którzy są tak głupi albo bici w ciemię że nie są w stanie pojąć o co biega i że jak oni sprzedają innych naiwnie wierząc że zyskają tak oni w końcu też polegną.

! Odpowiedz
0 0 ~zefir

Dochody realne to uzyskiwane/nominalne/dochody pomniejszone o inflację.Gdy brak danych o dochodach nominalnych i inflacji w tych 5-ciu latach to trudno wyłowić jaki wpływ na zniżkę dochodów realnych miał masowy dodruk pustych dolców-to winno wpłynąć na wzrost inflacji.Dane o dochodach nominalnych ujawniłyby czy były podwyżki,czy obniżki płac.Osobiście oceniam,że to b mały spadek dochodów realnych.Hamerykę ratuje cały świat.Jeżeli dodrukowuje się masowo dolce/Teraz mniej bo "tylko" 65mld USD/m-c/,a kurs dolara wobec walut zewnętrznych istotnie nie zmienia się,to co to znaczy?To,że cały świat podtrzymuje bezpodstawnie ten kurs,zasypując przy okazji wszelkie deficyty w USA.To wszystko może gruchnąć w każdej chwili,bo prezydent Obama nie jest skory do zaciskania pasa,a wręcz przeciwnie-do fundowania różnych np ubezpieczeń.Tam o te sprawy trwa wojna wewnętrzna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Kleo

To nie Obama zrujnowal ten kraj. Tylko Bush, wiec nie mydl nam oczu. Zyski korporacji i rozwarstwienie sa rekordowe, wiec to chyba mowi gdzie podzialy sie pieniadze z FEDu? Tam tez bym ich szukal, bo wiekszosc ma coraz mniej i nie poradzi sobie z dodatkowymi obciazeniami.

! Odpowiedz
0 0 ~JACEK

TĘPAKU jak nie masz wiedzy swoje kocopoły zachowaj dla siebie.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Je, je

Je je.. to jak to jest ze tam wychodzi srednia jest ok 15pln na m-c, benzyna mniej 3pln za litr, a jedzenie I energia polowe tego co u nas... no ale u nas za to wszyscy sa najmadrzesi...a tam same niedouczone glupki.. . niwolnictwo sie szerzy, ..chyba.

! Odpowiedz

GPW: największe wzrosty i spadki

VISTAL 1,59 39,5%
STARHEDGE 0,58 26,1%
VIVID 2,15 10,3%
MWTRADE 3,56 -11,0%
BRASTER 2,06 -10,4%
URSUS 2,18 -10,3%
Akcje: 133 wzrosło, 151 spadło, 91 bez zmian.
Wolumen: 55 012 919 akcji, obrót: 902 400 559 zł
Aktualizacja: 2019-02-21 17:04:33