REKLAMA

Najbardziej stresujące pasażerów lotniska na świecie – na liście są dwa porty z Polski

2022-11-23 10:47
publikacja
2022-11-23 10:47

9 z 10 najbardziej stresujących lotnisk na świecie znajduje się w Europie – wynika z analizy serwisu HawaiianIslands.com. W niechlubnym zestawieniu, choć na dalszych miejscach, znalazły się również porty lotnicze z Polski.

Najbardziej stresujące pasażerów lotniska na świecie – na liście są dwa porty z Polski
Najbardziej stresujące pasażerów lotniska na świecie – na liście są dwa porty z Polski
fot. Mazur Travel / / Shutterstock

Podróż samolotem to już dla niektórych spora dawka stresu. Do tego dochodzą również opóźnienia, szukanie odpowiedniego miejsca odlotu po rozległych lotniskach czy ceny panujące w restauracjach i sklepach po przejściu przez bramki. Pandemia także dołożyła swoje, ponieważ najpierw porty lotnicze redukowały liczbę pracowników z uwagi na problemami finansowe, później natomiast doszły restrykcje, które jeszcze bardziej utrudniały obsługę pasażerów przez okrojoną załogę lotniska.

Te i pewnie kilka innych czynników wpłynęło ostatecznie na wystawiane recenzje lotniskom przez pasażerów. Ich opinie postanowił przeanalizować serwis HawaiianIslands.com. Jak wynika z ustaleń portalu, to europejskie porty prowadzą w niechlubnym wyścigu o miano najbardziej stresujących lotnisk na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazło się bowiem aż dziewięć portów ze Starego Kontynentu.

Wsiąść do samolotu, ale nie byle jakiego

Manchester może pochwalić się nie tylko dwoma mocnymi drużynami piłkarskimi, ale również tym, że w zestawieniu najbardziej stresujących lotnisk to właśnie port tego miasta zajął pierwsze miejsce. Jednocześnie nie jest on odosobniony, ponieważ pojawiły się na niej również inne lotniska z Wielkiej Brytanii – londyńskie Stansted i Luton oraz port w Bristolu. W zestawieniu znalazły się również dwa francuskie lotniska, po jednym z Belgii, Niemiec oraz Grecji, a spoza Europy najbardziej stresujące jest kanadyjskie lotnisko w Toronto.

fot. hawaiianislands / hawaiianislands

Miejsce dla polskich lotnisk znalazło się natomiast w zestawieniu 20 najbardziej stresujących lotnisk w Europie. Na tej liście ponownie królowała Wielka Brytania – aż 7 reprezentantów, natomiast najgorzej ocenianie spośród naszych rodzimych portów były te w Katowicach oraz Warszawa-Modlin, które zajęły kolejno 17. i 19. miejsce na podstawie średniej negatywnych ocen w komentarzach.

AB

Źródło:
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jacek-19
Nie, bo tam nie laduja samoloty
mesten
W CPK podobnie jak w Radomiu spokój i cisza.
karbinadel odpowiada mesten
Słyszałem, że Radom zmienił nazwę na Relaks :)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki