REKLAMA

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

2007-12-15 13:34
publikacja
2007-12-15 13:34
Erazm Ciołek, polski fotoreporter, członek ZAiKS-u, Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich także autor licznych wystaw - został tegorocznym laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich LAUR Stowarzyszenia Dziennikarzy.

W siedzibie Stowarzyszenia w Warszawie trwa uroczystość wręczenia nagród SDP.

Nagrodę główną "Wolności słowa" za publikację w obronie demokracji i praworządności demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka ufundowaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznano Ewie Szkurłat-Adamskiej z Polskiego Radia Kraków - autorce audycji: "Skończyliśmy z panem" i "Rolnik w państwie prawa" za reportaż ukazujący bezsilność zwykłego obywatela wobec machiny urzędniczej. Honorowe wyróżnienie w tej kategorii przyznano Barbarze Szepule za serię artykułów - "Józef, Tusk i inni" z Dziennika Bałtyckiego.

Nagrodę imienia Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach międzynarodowych ufundowana przez wydawnictwo "Presspublica",

otrzymała Alicja Grembowicz z Programu Pierwszego Polskiego Radia - autorka audycji "Snajper Luis" za przejmujący monolog polonusa, który walczył w Wietnamie, a dzisiaj stawia pytania co wojna robi z ludzi i czy po takich doświadczeniach można żyć spokojnie. Honorowe wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Anna Małachowska z TVN za reportaż: "Za drutem kolczastym" i Maja Narbutt za reportaż "Strażnica imperium z Rzeczpospolitej".

Nagrodę imienia Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury otrzymała Małgorzata Nabel autorka audycji "Pamiętnik z wieżowca" z Radia Zachód. Honorowe wyróżnienie otrzymały: Barbara Czarnecka i Lucyna Borkowska-Ratajczyk z TVP1 za cykl reportaży: "Wpisani w krajobraz", Alicja Grembowicz za audycję "Czy ktoś mnie słyczy" Polskie Radio Program Pierwszy, Alicja Pietruczuk za audycję "Nasza Simona" z Polskiego Radia Białystok i Andrzej Tomczak z TVP2 za reportaż "Biznes z duchami".

Nagrodę imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego za publikacje o inicjatywach i przedsięwzięciach gospodarczych służących urzeczywistnianiu wizji nowoczesnej Polski, otrzymał Paweł Walewski, autor raportu "Operacja-prywatyzacja" z Polityki. Honorowe wyróżnienie w tej kategorii przyznano Tomaszowi Pruskowi za artykuł "Długie życie zlikwidowanej kablowni w Ożarowie" z Gazety Wyborczej.

Nagrodę imienia Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej, otrzymał Andrzej Stankiewicz, autor reportażu "Sieroty po generale" z Rzeczpospolitej. Honorowe wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Bożena Golanowska za program "Dzieci z dworca" z TVN-Uwaga, Joanna Jaworska za reportaż "Taka sytuacja" z TVP oddział w Warszawie, Magdalena Skawińska za audycję "Kropla" z Programu Pierwszego Polskiego Radia, Ewa Winnicka za cykl "Domy Dziecka nie są dla dzieci" z Polityki, Joanna Wojciechowska za serię reportaży "Być Ukraińcem to nie wstyd" z Gazety Wyborczej odddział w Olsztynie.

Nagrodę Watergate za publikacje z zakresu dziennikarstwa śledczego ufundowaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymał Marcin Koncki - autor reportaży "Praca za seks w Samoobronie" w Gazecie Wyborczej w Dużym Formacie. Honorowe wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Honorata Dawidowicz i Maciej Wójcik za reportaż "Nabici przez Tele2" z TVN, Grzegorz Indulski i Jarosław Jakimczyk za artykuł "Skarb tajniaków" z tygodnika Wprost.

Nagrodę imienia Bolesława Wierzbiańskiego dla redakcji gazet lokalnych fundacji Konkurs Pro Publico Bono za podejmowanie ważkich tematów społecznych otrzymała redakcja Kuriera Bytowskiego. Nagrodę imienia Jerzego Zieleńskiego za publikacje poświęcone edukacji i popularyzacji wiedzy o Polsce i świecie współczesnym ufundowaną przez Janinę Jankowską otrzymał Piotr Kosobucki autor artykułu "Z nową energią o nowej energii" z "Przekroju". Honorowe wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Magdalena Lipka za audycję "Nieznana historia Pomorza" z Polskiego Radia Gdańsk.

Nagrogę imienia Stefana Myczkowskiego za publikację o problemach ochrony środowiska otrzymała Ewa Szkurłat-Adamska autorka audycji "Optymistyczny koszmar polski" z Radia Kraków. Honorowe wyróżnienia otrzymali: Dariusz Koźlenko za reportaż interwencyjny "Mazury giną" z Newsweeka i Jagienka Wilczak za artykuł "Jak zjeść tę żabę" z Polityki.

Tytuł Hieny Roku 2007 otrzymało "Życie Łomianek" za naruszenie godności zmarłego i obrażanie uczuć jego najbliższych przez publikację w dniu 28 czerwca 2007 dwóch zdjęć zwłok.
Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki