Nagrodę Fundacji Pro Publico Bono otrzymała Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka"

2007-11-11 19:22
publikacja
2007-11-11 19:22
Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" z Poznania otrzymała główną nagrodę Fundacji Pro Publico Bono. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem profesora Andrzeja Zolla wyróżniła "Barkę" za całokształt jej działalności, a w szczególności za akcję mającą pomóc polskim emigrantom w Londynie i Dublinie.

Pierwszą nagrodę za inicjatywę edukacyjną otrzymała Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego z Warszawy za program edukacyjny "Gdy nie ma przedszkola". Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich.

W kategorii kultury i dziedzictwa narodowego Kapituła wyróżniła Fundację Odpowiedzialność Obywatelska z Warszawy za akcję "Młodzi Pamiętają", która miała przypomnieć młodemu pokoleniu tragiczne wydarzenia stanu wojennego.

Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta w Sanoku zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii działalności charytatywnej, pomocy społecznej i ochrony zdrowia. W dziedzinie rozwoju środowiska i regionu wyróżniono natomiast Fundację Forum "Gryf" ze Szczecina.

Laureatką pierwszej nagrody za "dyplomację społeczną" - najciekawszą inicjatywę w zakresie współpracy międzynarodowej i międzyetnicznej - została Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Kapituła doceniła ją za wytrwałe organizowanie Polskich Spotkań Europejskich i parady z okazji Dnia Europy.

Celem konkursu "Pro Publico Bono" jest wspieranie rozwoju społecznego oraz budowy nowoczesnego, demokratycznego państwa poprzez wyróżnianie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw obywatelskich.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki