REKLAMA

Nagroda Innowacyjności 2008 dla Atos Origin za usługę biletów elektronicznych w Air France KLM

2008-11-03 13:10
publikacja
2008-11-03 13:10
Firma Atos Origin, międzynarodowy dostawca usług IT, zdobył nagrodę innowacyjności Innovation Award 2008 w kategorii “Rozwiązania Mobilne i Nowe Technologie” za usługę biletów elektronicznych dla Air France KLM. Rozwiązanie umożliwia przejście odprawy lotniskowej za pomocą telefonu komórkowego.

Atos Origin został wyróżniony za kompleksowy projekt dla Air France KLM, obejmujący projektowanie, wdrożenie i rozwój usługi, a także zarządzanie stroną internetową i mobilną platformą komunikacji z klientem za pomocą telefonu komórkowego (również SMS i MMS) oraz e-maila. Usługa umożliwia klientom Air France KLM kupno biletu oraz przejście przez odprawę lotniskową za pomocą telefonu komórkowego.

Dostęp do usługi jest możliwy od 4 września br. Po zalogowaniu za pomocą telefonu na stronie internetowej Air France KLM można dokonać odprawy i otrzymać kartę pokładową. Możliwe jest również uzyskanie w czasie rzeczywistym informacji na temat swojego lotu, pełnego rozkładu lotów oraz Flying Blue - programu lojalnościowego dla pasażerów. Jedynym fizycznym dokumentem wymaganym od pasażera na pokładzie jest dowód osobisty. Usługa daje ogromną swobodę dzięki dostępowi 24/7 i sprawia, że Air France KLM staje się nowocześniejszym przedsiębiorstwem, mogącym elastycznie reagować na potrzeby klientów.
- Nagroda Innowacyjności 2008 jest dla nas bardzo istotna, ponieważ oznacza uznanie specjalistycznej wiedzy pracowników Atos Origin w dziedzinie badań i rozwoju najnowocześniejszych rozwiązań. Cieszymy się, że możemy wesprzeć Air France KLM w ich polityce ciągłej innowacji - mówi Didier Dhennin, CEO w Atos Worldline.

- Zrozumienie przez Atos Origin naszej działalności pomaga Air France KLM stać się prekursorem w elektronicznej sprzedaży biletów - oświadcza Philippe Roux, dyrektor marketingu Air France KLM.

Usługa elektroniczna (tzw. paper-free) początkowo dotyczy pasażerów podróżujących na trasie łączącej Paryż-CDG (terminal 2F1) z lotniskiem Amsterdam-Schiphol, w obu kierunkach, czyli 15 lotów dziennie. Z czasem będzie funkcjonować w odniesieniu do wszystkich lotów Air France KLM.

Nagroda Innowacyjności “Rozwiązania Mobilne i Nowe Technologie” zaprojektowana jest, by promować wychodzące w przyszłość, innowacyjne rozwiązania pogłębiające zbieżność systemów informatycznych i telekomunikacyjnych. Organizatorem prestiżowego konkursu jest Orange Business Services i Syntec Informatique, partnerem zaś dziennik francuski La Tribune. Ceremonia rozdania nagród miała miejsce w Paryżu, 22 października, podczas eventu IP Convergence.

/ Atos Origin
Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki