REKLAMA

Na zagraniczne majówki na Wyspy, do Egiptu i USA

2008-04-30 12:40
publikacja
2008-04-30 12:40
30.4.Warszawa (PAP)

- Majowy weekend stał się jednym z najbardziej popularnych wśród Polaków terminów zagranicznych urlopów. W tym roku oprócz Wysp Brytyjskich i Egiptu, sporym zainteresowaniem cieszą się też USA.

Jak wynika z analizy portalu Fru.pl, długi weekend majowy staje się powoli stałym punktem w urlopowym kalendarzu Polaków.

Również dyrektor ds. marketingu internetowego biura podróży wakacje.pl Magdalena Krzywosińska potwierdziła, że wyjazdy w długi weekend majowy są coraz bardziej popularne.

"W zeszłym roku na długi weekend majowy z naszym biurem pojechało 3 tys. turystów. W tym roku ich liczba wzrosła do 3,5 tys., a nie sprzedaliśmy jeszcze wszystkich miejsc" - podkreśliła w rozmowie z PAP.

Ponad 20 proc. klientów portalu wakacje.pl będzie wypoczywać w największych europejskich miastach: Barcelonie, Amsterdamie, czy Londynie.

Najwięcej klientów Fru.pl wybiera się na Wyspy Brytyjskie. Do Wielkiej Brytanii i Irlandii poleci prawie co trzeci podróżny. Większość po to, by odwiedzić pracujących tam bliskich i przyjaciół. Dlatego - jak zauważa portal- bardzo wielu z nich wcale nie rezerwuje na Wyspach hoteli i kwater.

"To ogromna ilość polskich emigrantów sprawia, że ten nietypowy kierunek wypraw majówkowych stał się obecnie dominujący" - podał Fru.pl w analizie.

Niesłabnącym zainteresowaniem nadal cieszą się kraje egzotyczne, gdzie gwarancją udanego wypoczynku jest piękna pogoda. Prym wiedzie Egipt, dokąd wyjedzie co piąty klient wakacje.pl. Do Turcji i Tunezji wybierze się 8 proc. turystów, reszta będzie wypoczywać np. na Wyspach Kanaryjskich, czy w Grecji.

Urlop w Egipcie, Turcji i Tunezji spędzi też najwięcej klientów portalu travelplanet.pl.

"Te kierunki są najbardziej popularne, ponieważ turyści mają zagwarantowaną pogodę, a sam koszt wycieczki jest niewielki. Na tydzień do Egiptu można polecieć już za 800 zł, a do czterogwiazdkowego hotelu w Turcji, czy Tunezji - za 1000-1200 zł" - podkreślił product manager portalu Artur Kamiński.

Jak podał Fru.pl, bardzo popularnymi kierunkami majowych podróży są Niemcy i Stany Zjednoczone, do których zamierza polecieć 16,5 proc. klientów serwisu.

"Stany Zjednoczone zyskały na atrakcyjności wśród polskich turystów ze względu na stale spadający kurs dolara co sprawia, że wyjazdy za ocean stają się coraz bardziej dla nas opłacalne" - podał Fru.pl.

Przedstawiciele biur podróży są zgodni, że najbardziej popularne są wycieczki samolotowe. Jak podał przedstawiciel travelplanet.pl, 90 proc. klientów portalu wybrało taką formę transportu. Fru.pl poinformowało, że w porównaniu z tygodniem poprzedzającym weekend majowy oraz następującym, można odnotować blisko 4 razy więcej rezerwacji lotniczych.

"Wzmożoną aktywność wyszukiwań dotyczących tego terminu, można było zaobserwować już w styczniu. Oznacza to, że Polacy planują swój wyjazd dużo wcześniej, aby nie załatwiać niczego na ostatnią chwilę, gdy ceny raptownie poszybują w górę" - zaznaczył Fru.pl.

Touroperatorzy zwracają uwagę na rosnący udział bardzo dalekich i egzotycznych kierunków w liczbie wszystkich lotów.

"Bogacący się Polacy szukają nowych przeżyć i coraz częściej decydują się na pobyt w odległych zakątkach globu takich jak Chiny, Kuba, Tajlandia czy Meksyk, nie żałując przy tym pieniędzy na dobry wypoczynek, gdyż bilety lotnicze do tych krajów są blisko 4 razy droższe od przeciętnej ceny pozostałych biletów" - czytamy w analizie Fru.pl. (PAP)

ask/ drag/ mow/
Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki