REKLAMA
Tour de spółki

Na ukraińskich scenach Rosjanie wystąpią tylko za zgodą SBU

2017-10-05 15:40
publikacja
2017-10-05 15:40
YAY Foto

Artyści z Rosji, którzy będą chcieli występować na ukraińskich scenach, będą musieli uzgadniać to ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy. W czwartek ustawę w tej sprawie przyjęli posłowie Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie.

Dokument zakazuje m.in. "występów estradowych, które popularyzują bądź propagują państwo agresora" oraz "działań, które tworzą pozytywny obraz państwa agresora i usprawiedliwiają lub uznają za legalną okupację terytoriów należących do Ukrainy".

Ustawa wprowadza procedurę organizacji koncertów czy też innego rodzaju występów, w których uczestniczą obywatele Rosji. Ich organizatorzy zostali zobowiązani do uzyskania od SBU potwierdzenia, że nie ma podstaw prawnych do przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia z udziałem Rosjan.

Od początku trwającego od 2014 roku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego władze w Kijowie dysponują listą kilkudziesięciu rosyjskich artystów, którzy zostali uznani za osoby niepożądane ze względu na popieranie aneksji Krymu i polityki Kremla na zajętych przez prorosyjskich separatystów obszarach Donbasu na wschodzie Ukrainy.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ klm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki