REKLAMA

Na rynkach miedzi duże spadki cen

2022-01-27 07:46
publikacja
2022-01-27 07:46
Na rynkach miedzi duże spadki cen
Na rynkach miedzi duże spadki cen
fot. Łukasz Król / / FORUM

Miedź na giełdzie metali w Londynie mocno tanieje po jastrzębich komentarzach z Fed. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany niżej o 1,5 proc. - po 9767,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex miedź zniżkuje o 1,68 proc. i jest po 4,4380 USD za funt.

Prezes Fed Jerome Powell powiedział po posiedzeniu Fed, że Rezerwa Federalna myśli o podwyżce stóp procentowych w USA w marcu, jeżeli będą do tego odpowiednie warunki. Dodał, że gospodarka USA wkrótce nieco zwolni, ale zaraz po tym powinna pokazać szybko swoją siłę.

Powell wskazał, że bankierzy z Fed nie podjęli jeszcze decyzji co do szczegółów redukcji sumy bilansowej w USA, ale zaznaczył, że redukcja ta będzie przeprowadzona szybciej i wcześniej niż poprzednio.

Na rynkach rosną teraz obawy o faktyczny wzrost gospodarczy w USA w czasie, gdy Fed zapowiedział zmniejszenie wsparcia dla gospodarki.

Metale przemysłowe tanieją w czwartek też w związku z realizacją zysków przez inwestorów w Chinach przed długą świąteczną przerwą - początkiem Nowego Roku Księżycowego.

"Ceny metali spadają w wyniku realizacji zysków przez inwestorów przed dłuższą noworoczną przerwą" - piszą w rynkowej nocie analitycy firmy brokerskiej Citic Futures Co.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zwyżkowała o 116 USD i była wyceniana po 9916 USD za tonę.(PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki