Na razie nie będzie rezolucji ws. Polski

Na lutowej sesji nie będzie rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski - dowiedziało się Polskie Radio. Według naszych informacji takie są ustalenia przewodniczących grup politycznych w PE.

(YAY Foto)

Przedwczoraj odbyła się debata o sytuacji w naszym kraju, w której wzięła udział premier Beata Szydło. Jeszcze wczoraj za przyjęciem rezolucji na sesji lutowej byli socjaliści, liberałowie i zieloni. Przeciwko była grupa konserwatystów, do której należy PiS, oraz frakcja chadeków, której członkiem jest PO.

Chadecy mówią zaś, że należy poczekać na więcej informacji. "Rezolucja powinna zostać poddana pod głosowanie, kiedy będziemy mieć wyniki dialogu Komisji Europejskiej z polskim rządem oraz oświadczenie Komisji Weneckiej" - mówił Elmar Brok, niemiecki europoseł z grupy chadeków.

Komisja Wenecka przy Radzie Europy ma ogłosić ocenę zmian w Trybunale Konstytucyjnym w marcu. O opinię zwrócił się do niej polski rząd.

IAR wcz, B.Płomecka / gaj/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 2 ~DJCat

Decyzja PE słuszna, dopiero wynik przeglądu KE i Komisji Weneckiej da ostateczną odpowiedź na pytanie o legalność działań PIS.
Ciekaw jestem wyników przeglądu, bo wynik spodziewany powinien otworzyć oczy jakimś 5% wyznawców PIS (reszta zapyta proboszcza) a odwrotny zada kłam wyobrażeniom inteligencji na temat porządku prawnego i przekona 70% elektoratu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 4 ~leo

Jak PiS porządzi jeszcze kilka mięsięcy to nawet Radio Maryja bedzie błagać PE o rezolucję.

! Odpowiedz
2 2 ~Ed

Czolowy news dzis na swiecie to ze Putin prawdopodobnie rozkazal.zabic Litwinienke.
Nie ma sprawiedliwosci bo gdyby byla to codziennie musieliby pisac podobnie o Obamie i jego dronach , akcjach spec, F16 na b wschodzie

! Odpowiedz
0 2 ~lel

zastanów się co piszesz: te drony Obamy walczą z wrogami USA na świecie, Litwinienko był człowiekiem, któremu dobro Rosji z całą pewnością leżało bardziej na sercu niż Putinowi

! Odpowiedz
0 0 ~ed odpowiada ~lel

swietnie, ze znasz serca ludzi i wiesz komu zalezy na czym. Ale jak spytasz Rosjanina czy Putin czy Litwinienko byl dla Rosji lepszy, to jaka bedzie odpowiedz ?
A Obama raczej tworzy ogromne ilosci nowych wrogow na swiecie.

! Odpowiedz
0 7 ~lelo

Obserwowałem debatę w PE dokładnie i doszedłem do jednego wniosku......intelekt parlamentarzystów jest na jeszcze niższym poziomie niż u nas ...masakra

! Odpowiedz
3 6 ~jola

Powtarzali jak mantrę to co zaszczepili im nasi donosiciele z PO i NCZ

! Odpowiedz
8 12 ~baca

dobrze, że Europa zaczyna się uczyć, czym jest praworządność, bo Polacy wiedzieli to kilkaset lat przed Europejczykami, to u nas powstało prawo neminem captivabimus i doktryna Pawła Włodkowica.

- I w sumie dobrze, że jest Unia, ale Polska stworzyła unię kilkaset lat wcześniej.

W sumie powinna zauważyć, że to wszystko idzie może w dobrym kierunku, ale bardzo koślawo, więc Europa w końcu może dorosła do tego, żeby zacząć się uczyć od Polski?:)))))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 23 ~Henri

cyt:"Oczekujemy, że w ciągu 2 tygodni prezydent Duda przyjmie zaprzysiężenie od 3 sędziów TK wybranych w poprzedniej kadencji. Jeśli nie dojdzie do zaprzysiężenia sędziów, europosłowie PO poprą rezolucję PE ws. Polski."
PO i Nowoczerskim za wzywanie do bratniej pomocy powinno się dożywotnio odebrać polskie obywatelstwo i wynocha do niemiec.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 23 ~kos

Nędza intelektualna przewodniczących grup LEWACKICH została obnażona szczegółowo w czasie posiedzenia PE ! To miernoty , które nie do końca wiedzą o czym mówią !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil