Na razie bez szans na umowę USA-Chiny

2019-06-13 08:48
publikacja
2019-06-13 08:48

Na globalnych rynkach trwa ocena bieżących napięć w handlu i danych makro. Na razie nie ma szans na finał umowy USA-Chiny - podają maklerzy.

/ fot. Jason Lee / Reuters

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że nie ma żadnego terminu powrotu do rozmów handlowych z Chinami, oprócz tego "w jego głowie".

Z kolei przedstawiciele amerykańskiej administracji twierdzą, iż jeśli w tym miesiącu dojdzie do spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w trakcie szczytu G-20 w Osace, to raczej będzie to okazja do wznowienia rozmów, a nie do zamykania umowy handlowej pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem.

Amerykański sekretarz ds. handlu Wilbur Ross umniejszył już szanse spotkania Trump-Xi, za to wzmocnił krytykę amerykańskiej Rezerwy Federalnej, ponaglając, by bank ponownie zastanowił się nad zasadnością podwyżki stóp procentowych, którą przeprowadził w grudniu 2018 r.

Ross ocenił, że był to "przedwczesny" ruch Fed, ponieważ opierał się na błędnych założeniach dotyczących inflacji.

"Oni po prostu mylili się (...) i to spowodowało, że Fed był bardziej agresywny ze stopami procentowymi niż uzasadniały to fakty" - powiedział. "Naprawdę nie mamy inflacji i nikt nie myśli, że jesteśmy teraz w stanie niekontrolowanej inflacji" - dodał.

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Będzie będzie umowa. USA tak zagrywa a teraz znów się pogodzi z Chnami co dobrze wpłynie na gospodarkę. Trump wie co robi. Główne indeksy pomykają na północ pomimo niektórych złych danych ale ostatnio pojawił się dobre dane o inflacji. Inflacja niższa od przewidywań. Bezrobocie ok i trzymamy się jak należy.

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki