REKLAMA

Na północy Włoch lokale otwarte dłużej niż w reszcie kraju

2020-10-27 06:23
publikacja
2020-10-27 06:23
fot. Bignai / Shutterstock

W Trydencie- Górnej Adydze na północy Włoch w przeciwieństwie do reszty kraju restauracje są otwarte do 22.00, o cztery godziny dłużej niż przewiduje to najnowszy dekret rządu o walce z pandemią. To wynik automiii, jaką ma ten region.

Na mocy dekretu rządu Giuseppe Contego bary, restauracje, lodziarnie i cukiernie we Włoszech mogą być otwarte do 18.00. Później dozwolone są już tylko dostawy do domu i sprzedaż na wynos. Wywołuje to ogromne protesty branży gastronomicznej.

Inne przepisy zostały wydane najpierw w autonomicznej prowincji Bolzano-Górna Adyga, gdzie przedłużono godziny otwarcia restauracji do 22.00, przy czym od 18.00 można obsługiwać klientów tylko przy stoliku. Przy jednym nie mogą usiąść więcej niż 4 osoby. Bary mogą być otwarte do 20.00.

"Wprowadzamy dużą część krajowego dekretu dostosowując niektóre przepisy do realiów w naszym terenie w ramach możliwości manewru, jaka wynika z naszej autonomii"- wyjaśnił szef miejscowych władz Arno Kompatscher.

Następnie takie samo rozporządzenie podpisał przewodniczący władz prowincji Trydent Maurizio Fugatti. Zapewnił, że wielką uwagę przykłada się tam do reguł bezpieczeństwa sanitarnego, co jego zdaniem pozwala na decyzję o przedłużeniu godzin otwarcia lokali.

Od razu na Sardynii, jak poinformował dziennik "La Repubblica", pojawił się postulat wprowadzenia "wzoru z Górnej Adygi".

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki