Na lotnisku w Jasionce powstanie nowa płyta postojowa

11.02. Rzeszów (PAP) - W połowie przyszłego roku na lotnisku w Jasionce (Podkarpackie) oddana zostanie nowa płyta: postojowa i do odladzania samolotów. Koszt inwestycji wyniesie 57 mln zł. Przetarg został już rozpisany - poinformował PAP Łukasz Sikora z Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka"

Sikora, który jest szefem zespołu marketingu i rozwoju w spółce, wyjaśnił, że dzięki płycie postojowej lotnisko będzie mogło przyjąć jednocześnie więcej samolotów. Płyta do odladzania samolotów w czasie lata czy wiosny, kiedy nie będzie mrozów, będzie służyć jako dodatkowe miejsce postojowe dla samolotów - dodał.

Władze spółki lotniskowej przyśpieszyły zakończenie tej inwestycji, która pierwotnie miała być zrealizowana w 2012 r., ze względu na Polską prezydencję w UE w drugiej połowie 2011 r. Jak dodał Sikora, w Rzeszowie mają odbyć się spotkania ministrów, którzy przylecą samolotami nie tylko rejsowymi, ale również rządowymi.

"Bez nowej płyty postojowej nie moglibyśmy przyjąć tylu maszyn jednocześnie. Inwestycja ta będzie także niezbędna przy Euro 2012, podczas tej imprezy Jasionka będzie lotniskiem rezerwowym" - zaznacza Sikora.

Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać oferty do 10 marca. Inwestycja współfinansowana jest z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" obsługuje obecnie połączenia: Londyn, Nowy Jork, Frankfurt, Dublin, Birmingham, Bristol, Liverpool, East Midlands oraz Warszawa. Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT oraz Lufthansę.(PAP)

huk/ bos/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil