REKLAMA
PIT 2023

Na koniec dnia przewaga lekkich spadków na Wall Street

2023-12-05 22:56
publikacja
2023-12-05 22:56

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą lekkich spadków głównych indeksów, a indeks Dow zniżkował drugi dzień z rzędu.

Na koniec dnia przewaga lekkich spadków na Wall Street
Na koniec dnia przewaga lekkich spadków na Wall Street
fot. BRENDAN MCDERMID / /  Reuters / Forum

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował o 0,22 proc. i wyniósł 36.124,56 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,06 proc. i wyniósł 4.567,18 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 0,31 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.229,91 pkt.

W centrum uwagi inwestorów jest piątkowy raport z rynku pracy USA za listopad z danymi payrolls. Według narzędzia FedWatch CME Group rynki wyceniają prawdopodobieństwo obniżki stóp proc. o 25 pb. w marcu na ponad 60 proc., a w maju na 78 proc.

"Obecnie rynki wyceniają obniżkę stóp procentowych przez Fed w przyszłym roku o około 125 pb. Optymizm wobec stóp proc. w USA wydaje się przesadny, a ryzykowne aktywa do wczoraj znajdowały się na obszarze wyprzedanym i potrzebujemy wystarczająco miękkich danych z USA, aby uśpić niedźwiedzie, w przeciwnym razie podmuch gorącego wiatru mógłby z łatwością wybudzić niedźwiedzia ze snu” – wskazywała Ipek Ozkardeskaya, starsza analityczka rynku w Swissquote Bank.

"Uważamy, że ze względu na podwyższone stopy procentowe, słabnących konsumentów i ograniczone oczekiwania dotyczące zysków, istnieje niewiele czynników stymulujących wzrost cen akcji. Oczekujemy, że akcje pozostaną w wąskim przedziale wahań” - powiedział Jason Heller, starszy wiceprezes wykonawczy w Coastal Wealth.

Take-Two Interactive spadł o 3 po tym, jak należący do tej firmy oddział Rockstar Games wypuścił pierwszy zwiastun długo oczekiwanej gry „Grand Theft Auto VI”. Analitycy podają, że inwestorów rozczarował brak dokładnej daty premiery – spółka podała, że gra ukaże się w 2025 r.

CVS Health wzrósł prawie 4 proc. po publikacji prognozy przychodów na 2024 r. powyżej szacunków analityków z Wall Street.

Akcje chińskich firm notowanych na giełdzie w USA, w tym PDD Holdings, JD. com i Baidu, spadły po 1-3 proc. po tym, jak agencja ratingowa Moody's obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Chin do „negatywnego” ze „stabilnego”.

Akcje Joann spadły o 37 proc. po tym, jak detalista tkanin i wyrobów rękodzielniczych podał sprzedaż netto w trzecim kwartale, która nie spełniła szacunków i wykazał wyższą niż oczekiwano skorygowaną stratę na akcję.

Robinhood zyskał ponad 10 proc. po tym, jak broker internetowy podał, że listopadowy nominalny wolumen handlu kryptowalutami był o około 75 proc. wyższy niż w październiku. Bitcoin utrzymywał się blisko 19-miesięcznego maksimum, tuż poniżej poziomu 42.000 USD.

Inwestorzy otrzymali we wtorek sporą porcję najnowszych danych makro z amerykańskiej gospodarki.

Liczba nieobsadzonych etatów w USA, według ankiety JOLTS, w październiku wyniosła 8,733 mln wobec 9,35 mln odnotowanych miesiąc wcześniej po korekcie z 9,553 mln. Oczekiwano, że liczba wolnych miejsc pracy wyniesie 9,3 mln.

Wskaźnik ISM aktywności w usługach w USA w listopadzie spadł do 52,7 pkt. z 51,8 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 52,3 pkt.

Indeks PMI composite w USA, przygotowywany przez S&P Global, wyniósł w listopadzie 50,7 pkt. wobec 50,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podano w II wyliczeniu. Wstępnie szacowano 50,7 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez S&P Global, wyniósł w listopadzie 50,8 pkt. wobec 50,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podano w II wyliczeniu. Wstępnie szacowano 50,8 pkt.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na styczeń są wyceniane po 73,39 USD za baryłkę, po spadku o 0,88 proc., a styczniowe futures na Brent spadają o 1,04 proc. do 77,22 USD/b. (PAP)

pr/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
Jakby korpo Molochy nie ciągneły od dawna indesy w notowaniach to dawno już panowałaby tam długotrwała na salonach gry bessa. Molochy jeszcze stwarzają jakieś indeksowe pozory wielkiego niby gospodarczego dynamicznego rozwoju i to na całym niby wewnętrznym rynku???. Zresztą jak i wielu innych krajach!.
simonsoft8
moloch maja nadzea na zielonio cała dziań
simonsoft8
inwestoć ż. kupować akcja po_co wiadomo

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki