Na co zwrócić uwagę, ubezpieczając dom?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania należy do poważnych decyzji finansowych, bowiem dotyczy zwykle najdroższej części naszego majątku. Nie warto spieszyć się z podjęciem tej decyzji, a przy wyborze polisy kierować się pewnymi wytycznymi.

Po pierwsze warto sprawdzić, jak ubezpieczyciel zdefiniował dom w tzw. ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), to znaczy jaką nieruchomość ubezpieczy i jakie zabezpieczenia majątku są przez niego wymagane.

W następnej kolejności, należy zastanowić się które elementy nieruchomości chcemy ubezpieczyć. Towarzystwo oferuje zwykle rozbudowane pakiety ubezpieczeniowe, które dają co prawda większe bezpieczeństwo, lecz są również droższe. Zastanówmy się które ryzyka są dla nas najgroźniejsze i właśnie te obejmijmy ubezpieczeniem, rezygnując z pozostałych, zbędnych wariantów ubezpieczenia.

Trzecim krokiem będzie dokładne przeanalizowanie zapisów umowy. Franszyzy, górne ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, wreszcie tzw. podlimity - żadna z tych kwestii nie powinna umknąć naszej uwadze.

O szczegółach ubezpieczenia domu z głową przeczytasz w poradniku "Wybieramy ubezpieczenie domu jednorodzinnego".
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 airjanek82

Mam nadzieję , że niedługo doczekamy się w ubezpieczeniu mieszkań takiego assistanca jak jest np. w pzu dla firm.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne