Na Zachodzie silne wzrosty, bo Yellen jest gotowa do działania

W Europie na giełdach silne wzrosty indeksów. Szefowa Fed Janet Yellen dała wyraźnie do zrozumienia, że jest gotowa do działania - oceniają maklerzy.

Yellen oświadczyła w czwartek, że Rezerwa Federalna najprawdopodobniej zacznie podnosić stopy procentowe jeszcze przed końcem roku. Taką decyzję uzależnia jednak od danych makroekonomicznych.

Na Uniwersytecie Massachusetts Yellen powiedziała, że podwyżka stóp w tym roku wydaje się być odpowiednią decyzją.

Szefowa Fed twierdzi, że bank centralny będzie musiał rozpocząć zacieśnianie polityki monetarnej w odpowiednim czasie.

Yellen stwierdziła, że opóźnianie tej decyzji może prowadzić do gwałtownych zaburzeń. "Najbardziej prawidłowa strategia to rozpoczęcie zacieśniania polityki monetarnej w odpowiednim momencie i stopniowo" - powiedziała.

Fed wbrew oczekiwaniom części obserwatorów powstrzymał się od podwyżki na ubiegłotygodniowym posiedzeniu. Po jego zakończeniu prezes Fed stwierdziła, że bank centralny wciąż zastanawia się na podwyżkami stóp procentowych w tym roku, i że decyzja taka może potencjalnie zapaść już na kolejnym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, które odbędzie się w październiku.

"Yellen była wyraźnie bardziej +jastrzębia+ i powtórzyła, że spodziewa się podwyżki stóp procentowych przez Fed w tym roku" - mówi Mansoor Mohi-uddin, starszy strateg rynkowy w Royal Bank of Scotland group w Singapurze.

"Rynek spodziewał się bardziej +gołębiego+ uzasadnienia ubiegłotygodniowej decyzji Fed o pozostawieniu stóp procentowych w USA bez zmian" - dodaje.

Sam Tuck, starszy strateg na rynku walutowym w ANZ Bank New Zealand Ltd. w Auckland, wskazuje, że komentarz Yellen był bardziej optymistyczny niż po posiedzeniu Fed w ub. tygodniu.

"Wystąpienie Yellen było bardziej optymistyczne, +jastrzębie+, niż ton, jaki zaprezentował Fed po ostatnim posiedzeniu i na konferencji prasowej" - mówi Tuck.

"Jest to pozytywne dla dolara i ten trend powinien się utrzymać" - dodaje.

W piątek o 14.30 inwestorzy poznają wyliczenia amerykańskiego PKB w II kwartale, a przed godz. 16 zostanie podany wskaźnik PMI dla sektora usług USA we wrześniu. O 16.00 rynek pozna wskaźnik sentymentu konsumentów w USA wyliczany przez Uniwersytet Michigan. (PAP)

Poniżej indeksy w Europie - godz. 09.25

Indeks Kraj Wartość (pkt.) 1D (%)
Euro Stoxx 50 Strefa euro 3090,37 2,35
DAX Niemcy 9640,34 2,26
FTSE 100 W.Brytania 6070,63 1,83
CAC 40 Francja 4455,87 2,50
IBEX 35 Hiszpania 9480,00 2,03
FTSE MIB Włochy 21039,10 2,22

(PAP)

aj/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 ~coroner

Widziałem to wystąpienie, Janet Yellen była tak zdenerwowana że zaschło jej kompletnie w gardle pomimo popijania, i nie dokończyła tej swojej „czytanki” Wiemy ze szkoły że. Pasożyty umierają ze swoim żywicielem, i ona dokładnie zdaje sobie z tego sprawę.(FED to pasożyt żerujący od 1913 roku na gospodarce światowej). Musiała odczytać co jej podsunął kartelu bankowy. Zdajemy sobie sprawę że prywatny kartel ma gdzieś gospodarkę, pomimo głupich min jakie robią że się martwią. Dla nich liczy się tylko ZYSK. Niestety sytuacja światowa jest poważna i problemem karteli finansowych obecnie jest to, jak przetrwać jeszcze jeden dzień. "Yellen felt dehydrated at the end of a long speech”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~plutarch

Tankowiec, udający państwo, wkrótce zatonie. Co na to krótki bojar? Znów wesprze Ministerstwo Miłości?

! Odpowiedz
1 2 ~Sceptyk

Wig rządzi się prawami OFE.

! Odpowiedz
0 3 ~kujot

A na wig'u klimat bardzo umiarkowany....

! Odpowiedz
0 0 ~Kamil

nie wiadomo czym http://www.almoc.pl/img.php?id=3443

! Odpowiedz
2 4 ~gazda

~~Tt, ma niestety rację, Czy wiecie jak działa
np.Section 311” i ustawa o nazwie „Patriot Act” z 2002r w USA ?
Bankructwo Rosji zastosowaniu przygotowanej przez USA jest jak najbardziej realne, uważa amerykański dzienni „The Telegraph”.

Zdaniem „The Telegraph”. przez ostatnich 12 lat ekonomiści tamtejsi przygotowali specjalną broń ekonomiczną i operacje bankowe, które w razie potrzeby pozwoliłyby USA na zdominowanie gospodarki wybranego kraju. Ich zdaniem jest to broń równie potężna co bomba atomowa. Nazwano ją „Manhattan Project XXI wieku”.

"...Jak działa nowa broń Amerykanów? Jej istota polega na infekowaniu krajowych rynków finansowych i paraliżowaniu gospodarki poprzez operacje finansowe, które kompletnie blokują mikroekonomię kraju. – Nowa gra geoekonomiczna może być bardziej wydajna i jednocześnie subtelniejsza niż dotychczasowe rozgrywki geopolityczne, ale to nie oznacza, że jest mniej bezwzględna i destrukcyjna – twierdzi Juan Zarate z biura Białego Domu i amerykańskiego skarbu państwa...."

Ci wszyscy , którzy tak na Rosję najeżdzali , niech się teraz zastanowią w co my sami i cały świat zostajemy wepchnięci. Żadna wojna militarna, prawdziwa wojna światowa już się toczy na rynku ekonomicznym. I wszyscy prócz "światowych elit banksterskich" pod płaszczykiem USA - ją przegrywamy jako "wolni jeszcze" ludzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~Szajnemorajne

Racja ale niestety 99% to debile ktorzy tego nie widza
Pozdro

! Odpowiedz
0 1 ~pa

Wiemy jak położyli położyli Japonię w latach 90., ale to co wyżej opisujesz niestety nic nie znaczy. Jak rozumiesz "infekowanie krajowych rynków i paraliżowanie i blokowanie mikroekonomii"? Na razie to jest groźnie brzmiący slogan dla niezbyt rozgarniętych, a warto by może było przedstawić konkretne działanie. Ciężko od ludzi wymagać zrozumienia czegoś, co nic nie znaczy samo w sobie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 0 ~plutarch

Putin wpłacił

! Odpowiedz
0 4 ~kalafior odpowiada ~plutarch

Putin, Rosja, złoto, i już szlak tobie dzień trafił.

! Odpowiedz
0 0 ~gazda odpowiada ~plutarch

Głupota nie pochodzi od boga tylko od małpy. Bo zachowujesz się jak "małpa" w klatce. Dać Ci brzytwę to się potniesz.
Dlaczego klatka, bo jesteś odosobniony w swej pustocie.
Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 0 ~gazda odpowiada ~pa

To nie ja opisuję tylko "the Telegraph" i Juan Zarate z biura Białego Domu.Niemniej daje Ci zielony punkcik, że w ogóle się tym tematem zainteresowałeś.

Natomiast pozwolę się z Tobą nie zgodzić czy prowadzone prace nad "Manhattan Project XXI wieku”. (Parriot Act 2002) nic nie znaczą.

"Pomysł na swoistą bombę finansową powstał po atakach na World Trade Center. W 2002 roku Amerykanie wprowadzili kontrowersyjną ustawę „Patriot Act”. W sekcji 311 zawiera ona właśnie zapisy o rozwiązaniach pozwalających na gospodarcze „wysadzanie w powietrze” innych krajów podejrzanych o sprzyjanie terrorystom. „The Telegraph” twierdzi, że broń ta może zostać użyta przez Baracka Obamę przeciwko Rosji w związku z retorsjami za wydarzenia na Ukrainie i dążenie Władimira Putina do odbudowy ZSRR." - piszą różne media.

Nie jest to więc rzecz nowa, ale obecnie ciągle rozwijana i wykluczająca posunięcia militarne by kogoś zmusić do uległości. To jest właśnie największa "broń" XXIw. Kto ma władzę w Bankach ten będzie zawiadywał światem - dlatego samo w sobie znaczy to więcej niż my wszyscy sobie zdajemy z tego sprawę. Znaczy po prostu globalny absolutny podział władzy WYŁĄCZNIE między elity bankierskie świata pro-zachodniego." - co się atym stwierdzeniem kryje , to proponuję przewertować hasło np. NWO.

Jeden tylko przykład :

""Jesteśmy wdzięczni wydawcom „Washington Post”, „New York Times”, „Time Magazine” i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach. "
- Powiedział to już w latach 80 tych ubiegłego wieku Dawid Rockefeller "miliarder)

Zwróciłeś uwagę na ten fragment "
"......Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia,...."

I niestety, w tym kierunku świat zmierza. Zakłamania mediów systemowych i najwyższej racji elit bankierskich świata pro-zachodniego.

https://pl.wikiquote.org/wiki/David_Rockefeller

Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Mike

Z czego ci inwestorzy się tak cieszą, bo nie rozumiem ? Z podwyżki stóp % ? Przecież to zdołuje notowania akcji. Bez sensu ta dzisiejsza pompa na parkietach.
Chyba, że Yelen dała jakiś znak, że znowu będzie drukować $, więc wtedy oczywiście wzrosty wrócą na giełdy. Tylko dla mnie to nie wzrosty, ale inflacja.

! Odpowiedz
0 3 ~shalom

Dziwne , raczej po takiej wypowiedzi mozna się spodziewać pozostawienie stóp , w innym wypadku giełdy byłyby czerwone. Podwyżka stóp spowoduje odpływ kapitału z giełd .

! Odpowiedz
1 8 ~Tt

Dramat... ci ludzie nawet nie wiedza co sami mowia. Gospodarka sterowana odgornie, bardziej niz w ZSRR...

! Odpowiedz
0 5 ~Obywatel

Jest gotowa? Chyba do zmiany pracy... http://www.zerohedge.com/news/2015-09-24/janet-yellen-falters-during-speech-receives-medical-attention-all-clear-given

! Odpowiedz
0 6 ~Obywatel

@bankier.pl oglądaliście chyba jakieś inne wystąpienie...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
FTSE -13,23% 5 842,66
2020-04-09 17:36:00
WIG 2,13% 44 499,23
2020-04-09 17:15:00
WIG20 2,31% 1 615,72
2020-04-09 17:15:00
WIG30 2,23% 1 861,59
2020-04-09 17:15:01
MWIG40 1,82% 3 091,14
2020-04-09 17:15:00
DAX 2,24% 10 564,74
2020-04-09 17:37:00
NASDAQ 0,77% 8 153,58
2020-04-09 22:03:00
SP500 1,45% 2 789,82
2020-04-09 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.