REKLAMA

Na Węgrzech będą zapisy na szczepionkę przeciwko koronawirusowi

2020-11-27 11:54
publikacja
2020-11-27 11:54
fot. BellisiMo / Shutterstock

Uruchomienie zapisów na szczepionkę przeciwko koronawirusowi zapowiedział w piątek premier Węgier Viktor Orban. Nie wykluczył, ze dojdzie do tego już w przyszłym tygodniu. Mówił o tym w Radiu Kossuth.

"Uruchomimy możliwość internetowej i listownej rejestracji, żeby ten, kto będzie chciał się zaszczepić, mógł już teraz się zapisać i znaleźć się w ten sposób wśród pierwszych, którzy będą mieli dostęp do szczepionki” – oświadczył Orban.

Według niego rejestracja chętnych na szczepionkę pozwoli uniknąć „zatorów” i umożliwi władzom zorientowanie się, ile osób zamierza skorzystać ze szczepionki.

Jak powiedział, zapisy zostaną uruchomione być może już w przyszłym tygodniu.

Dodał, że wyznaczono 13 miejsc do masowych szczepień. Plan zakłada, że w pierwszej turze – w okolicach grudnia-stycznia – zaszczepione zostaną osoby uczestniczące w walce z pandemią oraz należące do najbardziej narażonych grup ludności.

Zaznaczył, że walka z pandemią toczy się obecnie na dwóch frontach: w szpitalach, gdzie ratuje się życie ludzkie, oraz w szkołach, gdzie ratuje się miejsca pracy, bo jeśli rodzic nie będzie mógł posłać dziecka do szkoły, to nie będzie chodzić do pracy.

Orban ostrzegł też mieszkańców, by zrezygnowali z zagranicznych wyjazdów na narty. „Proszę Węgrów, by nie wpłacali zaliczek i nie rezerwowali noclegów na narty za granicą, gdyż nie będą mogli w nich skorzystać. Bo mogą być pewni, że na Węgrzech będą przepisy, które tego nie umożliwią” – zaznaczył, wspominając m.in. o bardzo surowych zasadach dotyczących kwarantanny w razie wyjazdu turystycznego.

Dodał, że rząd podejmie decyzję o tym, jakie przepisy będą obowiązywać na Boże Narodzenie i Nowy Rok, za 8-10 dni.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ mw/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki