REKLAMA

Na Wall Street mocne spadki, korekta wzrostowa zaczyna tracić impet

2022-06-28 22:22
publikacja
2022-06-28 22:22
Na Wall Street mocne spadki, korekta wzrostowa zaczyna tracić impet
Na Wall Street mocne spadki, korekta wzrostowa zaczyna tracić impet
fot. Lucas Jackson / / FORUM

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów, a Dow stracił prawie 500 punktów. Analitycy oceniają, że trwająca od kilku dni korekta wzrostowa po długich spadkach zaczyna już tracić swój impet.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 491 punktów, czyli o 1,56 proc. i wyniósł 30.946,99 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 2,01 proc. i wyniósł 3.821,55 pkt.

Nasdaq Composite spadł o 2,98 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.181,54 pkt.

"Odbicie od dołków z bessy jest mile widzianą zmianą, chociaż spowolnienie wzrostu gospodarczego i brak kapitału wśród inwestorów powoduje, że wielu sceptycznie odnosi się do trwałości ożywienia na giełdach” – powiedział Mark Hackett, dyrektor ds. badań inwestycyjnych w Nationwide.

„Jednym z trudniejszych wyzwań w tym biznesie jest ocena, kiedy mamy do czynienia z odbiciem w czasie bessy, a początkiem trwalszego wzrostu na giełdach. Ostatnie odbicie o 8 proc. w ciągu ostatnich 4 sesji było imponujące, jak większość ruchów w tym kontekście, ale nie zasygnalizowało żadnej poprawy wewnętrznej” – ocenił Chris Verrone, analityk techniczny w Strategas.

Pogorszenie nastrojów podczas wtorkowej sesji to efekt m.in. słabych danych makro z amerykańskiej gospodarki.

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed w czerwcu wyniósł -19 pkt. wobec -9 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie -5 pkt.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów spadł w czerwcu do 98,7 pkt. ze 103,2 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie ze 106,4 pkt. - wynika z raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 100 pkt.

Po ogłoszeniu danych o zaufaniu konsumentów spadły notowania firm detalicznych. Bath & Body Works zniżkował prawie 6 proc., Lowe's spadł o 5,2 proc., a Home Depot i Macy's straciły na wartości po ponad 4 proc.

Akcje Nike zniżkowały 7 proc. po podaniu prognoz sprzedaży na czwarty kwartał roku fiskalnego. W opinii spółki przychody będą wtedy podobne lub lekko niższe rok do roku, gdyż spółka ciągle boryka się z zakłóceniami spowodowanymi Covid-19 w Chinach.

Mocno zniżkowali producenci półprzewodników. Nvidia straciła na wartości 5,3 proc., Advanced Micro Devices spadł ponad 6 proc.

Prawie 4 proc. podrożał Qualcomm, gdyż analitycy prognozują, że Apple będzie używał modemów tej firmy w iPhonach produkowanych w 2023 roku. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
m00zyk
"Korekta wzrostowa?" XD Nie będzie już żadnych wzrostów, co najwyżej pojedyncze odbicia zdechłego kota, czeka nas długa stagflacja...
inbastor
Taaaa nie będzie niczego, już do końca świata, jak u Kononowicza. Ale w sumie panikujcie, sprzedawajcie, ja sobie będę po prostu dokupowywał :)
samsza
Jak nie idzie, to nie idzie...

A wybory już 8 listopada 2022, wystąpi drużyna trumpkarzy.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki