REKLAMA

Na Wall Street bez zmian

2017-05-26 22:23
publikacja
2017-05-26 22:23
Na Wall Street bez zmian
Na Wall Street bez zmian
fot. Brendan McDermid / / Reuters

Piątek nie przyniósł istotnych zmian nowojorskich indeksów. S&P500 zaliczył siódmą z rzędu sesję na plusie i nowy rekordowy kurs zamknięcia. Szokujące jest tylko to, jak szybko zmalała zmienność.

Amerykanie zaczęli wydłużony weekend. W poniedziałek, 29 maja, nowojorskie giełdy będą nieczynne z powodu Dnia Pamięci. Można odnieść wrażenie, że część uczestników rynku postanowiła zrobić sobie wolne dzień wcześniej. Handel był niemrawy. S&P 500 co prawda zaliczył siódmą wzrostową sesję z rzędu, ale był to wzrost o zaledwie 0,03%.

fot. / / Bankier.pl

Rzecz jasna zamknięcie było najwyższe w historii. Tyle że wolumen obrotu na obu nowojorskich giełdach był najniższy w tym roku. To znamienne: przez kolejne siedem wzrostowych sesji zainteresowanie kupowaniem akcji było coraz słabsze.

Mimo to w skali całego tygodnia Dow Jones zyskał 1,3%, S&P 500 1,4%, a Nasdaq 2,1%.

Uwagę zwraca ponowny zanik zmienności. Indeks VIX – mierzący oczekiwaną zmienność indeksu S&P 500 spadł poniżej 10 punktów. Po jednodniowym skoku z ubiegłego tygodnia VIX powrócił więc do poziomów ostatni raz widzianych w roku 2006.

KK

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Xawery88
Niech Wall Street pokaże lepiej prawdziwą cenę srebra i złota bo tylko te prawdziwe aktywa im zostały btc pokazuje swoją moc teraz czas na Was banksterka inaczej ludzie stracą wiarę w waluty jakiekolwiek narazie jest 1-0 dla btc zobaczymy co będzie dalej
~demo
Obłęd na jewrejskiej szulerni nie zna granic. Tam będzie rosło nawet wtedy gdy ich wzrost PKB będzie na minusie. Ale do czasu aż ktoś powie sprawdzam i implozja banksterskich rynkow finansowych stanie się faktem. Wtedy pozostanie tylko wojna światowa

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki