REKLAMA

Na Majówkę za granicę? Czemu nie

2008-03-29 10:00
publikacja
2008-03-29 10:00
Z roku na rok wśród Polaków rośnie popularność wyjazdów na długi majowy weekend. Coraz wcześniej też zaczynamy rezerwację najatrakcyjniejszych ofert wynika z raportu Grupa Travel Polska na podstawie danych firmy Novasol.

W tym sezonie aż 25 % rezerwacji na weekend majowy zostało dokonanych jeszcze w 2007 roku – wynika z danych firmy Novasol. Dla porównania - w roku ubiegłym takie wcześniejsze rezerwacje stanowiły tylko 6 %, a główne zainteresowanie rezerwacjami na maj notowano dopiero w marcu i kwietniu. Najchętniej wybieranym kierunkiem pośród klientów Novasol, zarówno w 2007, jak i roku ubiegłym była Skandynawia (ponad 50% rezerwacji). Wśród najpopularniejszych w tym roku destynacji północnych króluje także Dania (28%) oraz Norwegia (19% rezerwacji). Zaraz za Norwegią turyści chętnie wybierali również Szwecję (14% rezerwacji), znacznie wzrosło też zainteresowanie Chorwacją ( o 13% w porównaniu do roku ubiegłego).

Z danych firmy Novasol wynika ponadto, że w porównaniu do roku ubiegłego turystów bardziej interesowały majowe „wypady” na południe Europy. Najczęściej wybierane kierunki to wspomniana już Chorwacja, Grecja, Hiszpania oraz Włochy (ok. 30% rezerwacji na okres majowy). Coraz częściej klienci pytają także o Czechy.

Decydujący się na majowy wyjazd zazwyczaj rezerwują domy czy apartamenty na standardowy tydzień. Tylko 6% majówkowiczów w ubiegłym roku zarezerwowało dom na krócej lub dłużej. – Zauważyliśmy też, że turyści wybierający się na weekend majowy nie boją się odległości. Duża grupa klientów Novasol podróżuje po Europie samochodem traktując taki wypad jako świetną okazję do zwiedzania – mówi Anna Szulc z firmy Novasol.

Grupa Travel Polska / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki