Na LME najniższe zapasy miedzi od 15 lat

2020-09-09 08:10
publikacja
2020-09-09 08:10
fot. KGHM /

Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie rosną pomimo pogorszenia sentymentu wśród globalnych inwestorów, którzy obawiają się opóźnienia w pojawieniu się szczepionki na Covid-19. Miedź na LME w transakcjach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 0,6 proc. i kosztuje 6.709,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,08 proc. do 3,0275 USD za funt.

Nastroje na globalnych rynkach są raczej pesymistyczne, bo szczepionka na Covid-19 może pojawić się później niż się spodziewano, a to nie pomoże w walce z pandemią koronawirusa.

Koncern farmaceutyczny AstraZeneca "utknął w martwym punkcie" w swoich pracach nad szczepionką na Covid-19 po tym, jak okazało się, że u jednej z osób biorących udział w testowaniu tej szczepionki wykryto groźne skutki uboczne.

AstraZeneca wstrzymała więc swoje kluczowe badanie nad szczepionką ze względu na niepożądane reakcje występujące u badanych osób - to może opóźnić, a nawet zniweczyć próby przyspieszenia wynalezienia szczepionki na Covid-19 na całym świecie.

Tymczasem spadają globalne zapasy miedzi - obecnie na LME w Londynie zapasy tego metalu są na najniższym poziomie od prawie 15 lat.

"Większe spadki zapasów miedzi na świecie będą dla jej cen silnym wsparciem" - oceniają analitycy Jinrui Futures Co. w nocie dla klientów.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME spadła o 121 USD do 6.668,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki