REKLAMA

Na Florydzie gubernator zniósł ograniczenia na bary i restauracje

2020-09-25 23:42
publikacja
2020-09-25 23:42
Na Florydzie gubernator zniósł ograniczenia na bary i restauracje
Na Florydzie gubernator zniósł ograniczenia na bary i restauracje
fot. Luis Santana / / ZUMA Press

Floryda zniosła w piątek wszystkie stanowe ograniczenia nałożone na restauracje i bary w związku z epidemią koronawirusa. Gubernator Ron DeSantis zakazał przy tym władzom lokalnym zamykania firm lub nakładania restrykcji bez odpowiedniego uzasadniania.

"Nie będzie ograniczeń ze strony stanu Floryda" - ogłosił DeSantis (Republikanin) na konferencji prasowej. "Myślę, że będzie to bardzo, bardzo ważne dla branży. (...) Każdy biznes ma prawo działać" - ocenił.

Władze lokalne na Florydzie wciąż mogą wprowadzać ograniczenia, ale będą przy tym musiały przedstawiać odpowiednie uzasadnienia gospodarcze i medyczne.

Do piątku bary i restauracje na Florydzie musiały w środku lokalu pozostawiać wolny co drugi stolik.

Lokalne władze szły jednak dalej niż ograniczenia na poziomie stanowym. Niektóre hrabstwa zamykały całkowicie restauracje i bary. W części hrabstw na Florydzie, w tym w ludnych Miami-Dade i Broward, obowiązują miejscowo wprowadzone ograniczenia godzinowe działania barów i resturacji.

DeSantis przyznał, że pandemia nadal budzi niepokój, ale zaznaczył, że stan jest przygotowany na gwałtowny wzrost liczby diagnozowanych przypadków Covid-19 i że władze nie powinny zmuszać firm do zamykania. Zarazem zapewniał, że na Florydzie nie ma znaków nadchodzącej "drugiej fali" epidemii, a w szpitalach jest zapewniona wystarczająca liczba miejsc.

Gubernator zachęcał również drużyny futbolu amerykańskiego do wpuszczania kibiców na swoje stadiony. Miasto Tampa w lutym ma być gospodarzem ekscytującego całą Amerykę finału ligi NFL - Super Bowl.

Floryda stała się jednym z epicentrów epidemii w USA w lecie. Od szczytu w liczbie wykrywanych zakażeń w lipcu sytuacja epidemiologiczna zaczęła wykazywać poprawę. Pod koniec lata otwarto część szkół, zaczęło przyjeżdżać więcej turystów. Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore od wybuchu epidemii na Covid-19 zmarło 13 915 mieszkańców Florydy. W ciągu ostatniego tygodnia liczba ta wzrosła o 709.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

mobr/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj
Bary slusznie otwarte, moga sie upijac do woli,
w USA sa wszelkie mozliwe kryzysy, z czego Corona to nie najwiekszy

Steve Bannon, szara eminencja Trumpistów i inni, nie owijaja w bawelne,
"jestesmy przed wojna domowa".
Stare srodki rozwiazywania kryzysów nie funkcjonuja

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki